Jest już rozstrzygnięty przetarg. Tadeusz Wójtowicz, wójt gminy Wielka Wieś podpisał umowę na rozbudowę wodociągu z firmą z Mniszowa. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zadanie za 317 704 zł.
Na terenie obu wiosek Biały Kościół i Wierzchowie, gdzie rozpoczyna się budowa nowej gminnej sieci wodociągowej mieszkańcy dotychczas pobierali wodę z własnych studni bądź innych źródeł. Z niecierpliwością oczekiwali tej inwestycji, która wpłynie na poprawę jakość ich życia, a jednocześnie przyczyni się do lepszej ochrony środowiska.
- Inwestycja może nie największa ale istotna przede wszystkim dla tych , którzy uzależnieni są od prywatnego dostawcy wody. Teraz już nie będzie obaw, że któregoś dnia ktoś odmówi mieszkańcom możliwości korzystania z wody – dodaje wójt Tadeusz Wójtowicz.
To nie jedyna obecna inwestycja w gminną gospodarkę wodną. Obecnie trwa budowa zbiorników wody pitnej w Bęble. Od jesieni ubiegłego roku to zadanie wykonuje firma remontowo-budowlana z Pcimia. Zobowiązała się zakończyć prace do 31 lipca tego roku. Koszt budowy zbiorników to 1 mln 168,5 tys. zł.
Dotychczas w Bęble znajdowały się zbiorniki ziemne, z których każdy miał po 50 metrów sześciennych wody. Co było znacznie za mało na potrzeby okolicy. Nowy zbiornik powstanie w miejscu starego.
Teraz będzie to wolnostojący, naziemny, żelbetowy zbiornik, który zostanie odpowiednio ocieplony Ma się składać z dwóch części o łącznej pojemności 800 metrów sześciennych wody.
Budowa zbiornika wody pitnej w Bęble stanowi element modernizacji czynnego ujęcia wody pitnej. A w związku z nieustającym rozwojem okolicznych terenów, powstawaniem nowych domów, jest też ciągle rosnące zapotrzebowanie na wodę pitną. W przyszłości planowane jest tu też rozwój sieci wodociągowej.
Budowa nowego zbiornika ma zwiększyć ilości wody pitnej dla wodociągów w Bęble, Czajowicach, części Wierzchowia oraz Będkowic.
Wykonawca zadania już go realizuje. Przygotowanie go wymagało zamontowania tymczasowego zbiornika o pojemności 50 m3, co już zostało zrobione i wyburzenia istniejących zbiorników ziemnych.
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
Follow https://twitter.com/dziennipolski