Wisła Kraków. Kolejny remis rezerw „Białej Gwiazdy”. Tym razem krakowianie odrabiali straty

Jakub Niewiadomski strzelił wyrównującą bramkę dla Wisły II Kraków
Jakub Niewiadomski strzelił wyrównującą bramkę dla Wisły II Kraków Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com
Wisła II Kraków znów zremisowała 1:1. Tak jak kolejkę wcześniej z rezerwami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Tym razem w meczu na szczycie IV ligi z LKS Jawiszowice. Podopieczni Mariusza Jopa nie rozegrali dobrego meczu. Trudno im było sobie poradzić z ambitnie i twardo grającymi rywalami oraz nierównym boiskiem. Przynajmniej remis zdołali jednak wyciągnąć.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Jawiszowice zaczęły bardzo mocno. W pierwszych minutach wręcz stłamsiły Wisłę. Na jej bramkę sunął atak za atakiem. Był wysoki pressing, z którym krakowianie sobie nie za bardzo radzili. Wreszcie w 7 min akcję przeprowadził Eryk Ceglarz. Strzelił raz, Mikołaj Biegański obronił, ale wobec dobitki tego samego zawodnika nie miał już za wiele do powiedzenia.

Dopiero w kolejnych minutach Wisła II nieco opanowała sytuację, mecz się wyrównał, ale Jawiszowice twardo, zdecydowanie grały w obronie, z czym krakowianie mieli duże problemy. Brakowało im przy tym wszystkim dokładności już w okolicach pola karnego.

W 37 min Karol Tokarczyk miał jednak bardzo dobrą okazję na gola. W sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok niego, ale i obok słupka.

Wisła w drugiej połowie atakowała, atakowała, ale szło jej jak po grudzie na trudnym, nierównym boisku. Gospodarze zresztą nie tylko się bronili, próbowali się odgryzać wiślakom. Długo nie było klarownych sytuacji, aż nadeszła 78 min, gdy po rzucie różnym bardzo dobrze głową uderzył Jakub Niewiadomski i mieliśmy 1:1.

Do końca obie strony szukały gola. W 86 min po akcji Eryka Ceglarza bardzo dobrą okazję miał Krystian Dziedzic, ale strzelił nad poprzeczką. Z drugiej strony boiska już w doliczonym czasie gry głową z bliska strzelał Mateusz Stanek, ale bramkarz Jawiszowic poradził sobie z tym uderzeniem i skończyło się na remisie.

LKS Jawiszowice - Wisła II Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Ceglarz 7, 1:1 Niewiadomski 78.
Jawiszowice: Hamelka - Wójcik (46 Kralczyński), Archipow, Pitry, Sitko - Ceglarz, Czaicki, Frączek, Karcz (67 Gąsiorek) - Iwański (85 Dziedzic) - Korczyk.
Wisła II: Biegański - Sałamaj, Niewiadomski, Ramirez, Bonachera (16 Baniowski) - Kutwa (78 Stanek), Zimon - Szywacz (78 Ćwik), Tokarczyk (55 Grau), Sarga (63 Kuziemka) - Bartoń.
Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów). Żółte kartki: Korczyk, Hamelka, Czaicki, Pitry, Ceglarz - Kutwa, Ramirez. Widzów: 200.