Wiślacy w Turcji już są w komplecie

Już wszyscy piłkarze Wisły są na zgrupowaniu drużyny w Turcji. Do zespołu dołączyli zawodnicy, którzy w ostatnich dniach wypełniali reprezentacyjne obowiązki. Najpierw do hotelu, w którym mieszkają wiślacy, dołączyli Cwetan Genkow i Michaił Siwakow, a w czwartek wieczorem uczynił to również Andraż Kirm.

Wszyscy trzej zaliczyli występy w swoich reprezentacjach w większym lub mniejszym wymiarze. Najdłużej na boisku miał okazję przebywać Michaił Siwakow, który w reprezentacji młodzieżowej Białorusi rozegrał 90 minut przeciwko Turcji. Jego zespół przegrał jednak to spotkanie 0:2.
Niewiele mniej grał Andraż Kirm, którego reprezentacja w środę zmierzyła się z Albanią w Tiranie. Słoweńcy wygrali 2:1, a "Kiro" spędził na boisku 87 minut.

Wisła: Melikson oficjalnie zaprezentowany

Statystyczny występ zanotował ostatni z trzech wiślackich kadrowiczów, Cwetan Genkow. Bułgaria zagrała w Belek (czyli tej samej miejscowości, gdzie przebywają obecnie wiślacy) z Estonią. Mecz zakończył się remisem 2:2, a nowy napastnik Wisły wszedł na boisko w samej końcówce spotkania i spędził na nim raptem cztery minuty.W Turcji piłkarze Wisły będą koncentrować się na zgrywaniu przed startującym za dwa tygodnie sezonem. Wiele będzie tutaj zajęć z piłkami, o czym krakowianie przekonali się już wczoraj podczas pierwszego treningu. Właśnie od ćwiczeń, zakończonych strzałami, rozpoczęły się te zajęcia. Zakończyły się natomiast grą wewnętrzną, której ozdobą była bramka strzelona przez Macieja Żurawskiego z rzutu wolnego. Można ją zobaczyć w internecie. "Żuraw" posłał piłkę nad murem, ta odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Podopieczni Roberta Maaskanta mają w Belek bardzo dobre warunki do pracy, a elementem szlifowania formy będą również dwa sparingi. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem będzie BATE Borysów, a mecz ten będzie wyjątkowy dla Michaiła Siwakowa. Białorusin właśnie w barwach BATE miał okazję zagrać nie tak dawno temu w Lidze Mistrzów, a teraz wystąpi przeciwko byłym kolegom z drużyny w barwach "Białej Gwiazdy". Tymczasem w Krakowie ruszyła w czwartek sprzedaż karnetów na rundę wiosenną. Wisła zdecydowała się sprzedawać abonamenty na dwie trybuny, wschodnią i południową, co rozwiewa już wszelkie wątpliwości odnośnie otwarcia dwóch pozostałych trybun na pierwsze mecze wiosny. Warto dodać, że chętni mogą nabywać karnety w komfortowych warunkach, w otwartej kilka dni temu Strefie Kibica (północno-wschodni narożnik stadionu). Ceny abonamentów są mocno zróżnicowane i rozsądnie skalkulowane. Najtańsze karnety normalne kosztują 190 złotych (obejmują dziewięć spotkań), a najdroższe 385 złotych.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Matkobójca stanie przed sądem