boch
Wiślanie Jaśkowice - Stal Kraśnik
Wiślanie Jaśkowice - Stal Kraśnik Tomasz Bochenek
Wiślanie pokonali Stal Kraśnik 3:1 w meczu 33. kolejki piłkarskiej III ligi (grupa IV). Wszystkie bramki na stadionie w Skawinie padły w pierwszej połowie, wszystkie dla gospodarzy zdobył Krzysztof Szewczyk.

Wiślanie walczą o utrzymanie, ekipa z Kraśnika - o premię w Pro Junior System. Dlatego w podstawowej jedenastce Stali było dziewięciu młodzieżowców, no i taka drużyna bez strat bramkowych przetrwała zaledwie do 10 minuty. Wówczas kawał dobrej roboty wykonał Mateusz Lampart, zbiegając z prawego skrzydła ograł jednego z rywali i wyłożył piłkę Szewczykowi, który znalazł się przed bramkarzem i strzelił po ziemi na 1:0.

"Szewa" drugiego gola zdobył z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Kacpra Wójtowicza na Pawle Galosie. Na to trafienie jednak kraśniczanie natychmiast odpowiedzieli. Kontrę Stali Adrian Kisiel zakończył strzałem, po którym Konrad Napieralski przepuścił piłkę pomiędzy nogami.

Wiślanie - Stal Kraśnik. Trzy gole Krzysztofa Szewczyka w wa...

- Nasza reakcja była dobra - mówi trener Wiślan Wojciech Ankowski. - Nie chodzi o sam fakt strzelenia bramki na 3:1, ale o to, że po stracie graliśmy spokojnie, cierpliwie, a nie szukaliśmy jakichś udziwnionych rozwiązań.

Trafienie w 44 min nastąpiło po płynnej, kombinacyjnej akcji. Tym razem Szewczyk popisał się skuteczną dobitką po strzale Marcina Kołtona, odbitym przez Mikołaja Śmieszka.

Wiślanie - Stal Kraśnik. Kibice na meczu w Skawinie [ZDJĘCIA]

Po przerwie Wiślanie panowali kontrolowali sytuację, mieli kolejne bramkowe okazje (Szewczyk, Lampart). Goście zagrozili im tylko raz, w 78 min, gdy Ernest Skrzyński trafił w boczną siatkę.

Ekipa z Jaśkowic pozostała na 16. miejscu w tabeli, w strefie spadkowej. Wyjść ponad nią będzie starała się w dwóch ostatnich, wyjazdowych meczach: z Sokołem Sieniawa (to spotkanie zaległe) i Motorem Lublin (w Zamościu). Mało prawdopodobne, by byli w stanie zagrać w nich Mateusz Krasuski i Dawid Białek, środkowi pomocnicy, którzy dzisiaj nabawili się kontuzji.

Wiślanie Jaśkowice - Stal Kraśnik 3:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Szewczyk 10, 2:0 Szewczyk 36 karny, 2:1 Kisiel 37, 3:1 Szewczyk 44.
Wiślanie: Napieralski - Czarnecki, Galos, Ochman, Kuliszewski - Lampart, Białek (19 Kołton), Żaba (80 Szcząber), Krasuski (33 Domaradzki), P. Morawski (69 Archipau) - Szewczyk (69 Wcisło).
Stal: Śmieszek (90+1 Poleszak) - Gajewski, Kudriawcew (86 Lucyk), Mazurek (52 Świech), Welman - Koneczny, Skrzyński, Wójtowicz, Nastałek, Partyka - Kisiel.
Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin). Żółte kartki: Lampart - Mazurek. Widzów: 150.