Wybory samorządowe 2018 Kraków Gdzie głosować. Lokale wyborcze w Krakowie [KOMISJE WYBORCZE, ADRESY]

Redakcja
Wybory samorządowe 2018 - gdzie głosować w Krakowie? Sprawdź
Wybory samorządowe 2018 - gdzie głosować w Krakowie? Sprawdź archiwum polskapress
Wybory samorządowe 2018 już w najbliższą niedzielę, 21 października. Gdzie głosować w Krakowie. Poniżej znajdziecie adresy lokali wyborczych we wszystkich dzielnicach Krakowa. Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę od godz. 7 do 21.00.

Wybory samorządowe 2018. Czy można głosować poza miejscem zamieszkania i za granicą?

Wybory samorządowe 2018. Jak głosować w innym mieście? Czy można głosować poza granicami kraju?

Wybory samorządowe 2018: kogo będziemy wybierać?

W tegorocznych wyborach samorządowych wybierać będziemy radnych sejmiku wojewódzkiego, radnych rad gmin, radnych rad powiatowych oraz prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Oznacza to, że oddać możemy od trzech do czterech głosów. W Małopolsce trzy głosy oddajemy w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, gdzie głosować będziemy na prezydenta miasta, radnych do rady miasta oraz radnych do sejmiku wojewódzkiego. W pozostałych gminach dojdzie nam czwarty głos, na radnych rady powiatu.

Wybory samorządowe 2018: jak poprawnie oddać głos?

W wyborach do rady miasta i do sejmiku województwa, głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy (wskazując jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu).

Postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście lub niepostawienie znaku "X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Wybory samorządowe 2018. Jak głosować w wyborach na prezydenta miasta:

Jeżeli zarejestrowano więcej niż jednego kandydata - głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje.

Postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Jeżeli zarejestrowano tylko jednego kandydata - głosując za wyborem kandydata, stawia się znak „X” w kratce oznaczonej słowem „TAK” z lewej strony obok nazwiska kandydata. Natomiast głosując przeciwko wyborowi kandydata stawia się znak „X” w kratce oznaczonej słowem „NIE” z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Postawienie znaku "X" w obu kratkach lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Jeżeli w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów na prezydenta miasta nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, w dniu 4 listopada 2018 r., również w godzinach od 7 do 21, zostanie przeprowadzone ponowne glosowanie (tzw. II tura), w którym sposób głosowania i warunki ważności głosu są analogiczne jak w dniu pierwszego głosowania.

Wybory samorządowe 2018: kiedy poznamy wyniki w Krakowie?

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października między godziną 7 a 21. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku (19 października) na sobotę do niedzieli 21 października do godz. 21. Może trwać dłużej, jeśli taką decyzję podejmie Państwowa Komisja Wyborcza. Następnie wyniki z poszczególnych okręgów będą trafiały do Państwowej Komisji Wyborczej. Gdy tylko PKW opublikuje pierwsze informacje na ten temat, to wyniki wyborów samorządowych w Krakowie znajdziecie poniżej.

Głosujący w wyborach samorządowych 2018 zadecydują o tym, kto zostanie członkiem rad gmin, miast, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także rozstrzygną, kogo zobaczymy w roli wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast.

Wybory samorządowe 2018 - termin wyborów:

  • I tura - 21.10 (niedziela)
  • II tura - 4.11 (niedziela)

Wybory samorządowe 2018. Kogo wybieramy?

W wyborach samorządowych wybieramy członków do:

30 stopniowe upały już w maju

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
wz MaREK

Najlepiej przygotowaną kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Nowy Sącz jest Małgorzata Belska. Przez ostatni rok wzorowo się przygotowała, ponieważ była brana przez partię Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatka tej partii. Po tym jak zdecydowano jednak wystawić panią Mularczyk bo to dobre nazwisko i poseł nalegał. To Małgorzata Belska, jako twarda kobieta sprzeciwiła się prezesowi, powiedziała nie i zdecydowała się, że za własne pieniądze spróbuje zawalczyć o urząd prezydenta. Brawo za taką postawę, bo właśnie takiego twardego i wykształconego prezydenta chcą mieszkańcy Nowego Sącza. Jako jedyny kandydat ukończyła kierunek studiów Zarządzanie Miastem i Polityka Miejska. W kwietniu 2018 obroniłam pracę dyplomową zatytułowaną "Nowy Sącz na NOWO - Nowoczesne zarządzanie miastem oraz umiejętność dobierania odpowiednich narzędzi polityki miejskiej wpływających na podjęcie decyzji o zamieszkaniu w średniej wielkości mieście". Ja kupuję jej program wyborczy, ponieważ jest dla wszystkich mieszkańców miasta Nowy Sącz. Jest realny a nie tylko puste obietnice, swoją decyzją pokazała, że dla niej najważniejszy jest Nowy Sącz. Ja na nią głosuję. Jeśli nie wiesz na kogo głosować to zrób to co ja, bo ja też nie wiedziałem.

L
Lilka

W okręgu: "Lokale wyborcze Kraków: Bronowice, Zwierzyniec [ADRESY]" brak dzielnicy Dębniki

Dodaj ogłoszenie