W tym roku zaproszenie do występu na wirtualnej scenie przyjęli muzycy tak różnorodni, jak różnorodne i pojemne jest spektrum samego stylu muzycznego, jakim jest jazz. Zespół Harmony Trejo w składzie Kuba Hubicki, Maciej Cisło I Bartłomiej Chojnacki zaprezentował oryginalny repertuar - kompozycje własne oparte o trzy instrumenty: akordeon, gitarę i kontrabas - nawiązując programem do wydanych na przestrzeni kilku ostatnich lat płyt. Tego wieczoru premierę miały również całkiem nowe utwory tego muzycznego trio. Ponad godzinny koncert był niezwykłą kompilacją różnorodnych stylów muzycznych - etno, jazzu, muzyki barokowej i skandynawskiej. Jak podkreślił lider zespołu, Kuba Hubicki, jest to “muzyka kreatywna, która kreuje się w trakcie wykonywania”.
Występ online niewątpliwie nie daje możliwości takiej interakcji z publicznością, jak koncert na żywo, niemniej zdawało się to nie przeszkadzać również Januszowi Szromowi, który w lekki i zajmujący sposób snuł ze sceny opowieść o jednym z najpopularniejszych muzyków polskich - Andrzeju Zausze. Ciekawe anegdoty, nieznane fakty, a przede wszystkim repertuar piosenkarza w świeżej, jazzowej aranżacji Janusza Szroma i towarzyszących mu wybitnych muzyków: Pawła Perlińskiego, Andrzeja Łukasika i Marcina Jahra- złożyły się na niezwykły, sentymentalny koncert. Janusz Szrom, jak sam o sobie mówi "kustosz muzyki Andrzeja Zauchy", zaśpiewał nie tylko przeboje artysty jak "Bądź moim natchnieniem", "Byłaś serca biciem" czy "C’est la vie", ale również mniej znane z ponad dwustu utworów wykonywanych przez Zauchę, a zgromadzonych w opracowaniu nutowym własnego autorstwa, który niedługo ukaże się drukiem. Koncert "Andrzej Zaucha – SongBook" – transmitowany na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych Miasta Zakopane – spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez słuchaczy i widzów festiwalu Wiosna Jazzowa
Oba koncerty dostępne są nadal na profilach społecznościowych Miasta Zakopane: FB Zakopane Official oraz FB WiosnaJazzowaZakopane.
Organizatorami Jazzowego Zakopanego – 17. Wiosny Jazzowej byli Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. Tegoroczną Wiosnę Jazzową udało się zrealizować dzięki partnerowi strategicznemu, marce LOTTO. Projekt wsparli również: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasada Republiki Słowackiej, Ambasada Węgier w Warszawie, Centrum Czeskie przy Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie, Polski Komitet do spraw UNESCO i Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, International Jazz Day, hotel Hyrny, Agencja JBBO,hotel Aries & SPA oraz klubokawiarnia Piekiełko.
Festiwal promocyjnie wsparło także Województwo Małopolskie, dzięki zawiązaniu współpracy z Stowarzyszeniem Muzyki Filmowej i Jazzowej realizującej w roku 2021 cykliczny projekt pn. Jazz It Up! Kalendarium Jazzowych Wydarzeń Krakowa i Małopolski.
Patronami medialnymi tegorocznego Jazzowego Zakopanego – 17 Wiosny Jazzowej zostali: Program Pierwszy Polskiego Radia,TVP 2, TVP Kultura, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Polska Press, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Kultura i Sztuka, malopolskaonline.pl, Podhale24, Podhale Region, Proanima, Watra.pl oraz Zakopiec.info.
- 10 najpiękniejszych tatrzańskich szlaków jesienią. Tutaj warto iść
- Turyści oszaleli na punkcie tego miejsca w Tatrach. Instagram pełen zdjęć!
- Które tatrzańskie schroniska karmią najlepiej? Oceny wg Tripadvisor
- W Tatrach już czuć jesień. Zobacz pierwsze oznaki tej pory roku w górach
- Tak ćwiczą się kandydaci na ratowników TOPR. Jest ciężko!
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
