https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany na ul. Dietla. Pas dla rowerów, miejsca parkingowe i tylko jeden pas do jazdy dla aut [ZDJĘCIA]

Marcin Banasik
Anna Kaczmarz/Polska Press
Krakowska Tarcza dla Mobilności wkracza na ulicę Dietla. Oznacza to duże zmiany w komunikacji. Na jednej z jezdni została już wymalowana droga dla rowerów i pas do parkowania samochodów. Dla aut został tylko jeden pas do jazdy. Nowe zasady komunikacji w tym rejonie to efekt zmian zapowiadanych przez Zarząd Transportu Publicznego.

FLESZ - Czterodniowy tydzień pracy w Niemczech?

Pierwsze wymalowane pasy Krakowskiej Tarczy dla Mobilności pojawiły się na Moście Grunwaldzkim. Zarząd Transportu Publicznego zapowiedział, że to dopiero początek. Teraz przyszedł czas na ul. Dietla.

Teraz Krakowska Tarcza dla Mobilności zostanie rozszerzona na ulicę Dietla. Aktualnie jest tam malowana m.in. droga dla rowerów. Na moście Grunwaldzkim wydzielono ją separatorami i palikami, na Dietla ścieżka dla jednośladów została wymalowana na jezdni. Na razie tylko tej od strony Kazimierza, ale takich samych zmian trzeba spodziewać się na jezdni wyprowadzającej ruch z Dietla na most Grunwaldzki.

Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że przepustowość ulicy Dietla ma poprawić wyłączenie sygnalizacji świetlnej w niemal wszystkich miejscach. Czerwone światło zatrzyma nas tylko na skrzyżowaniu z ulicami Stradomską i Krakowską.

Skrzyżowania też będą zorganizowane inaczej niż przed przebudową. Największą zmianą będzie brak możliwości przejazdu samochodem na wprost pomiędzy ulicami Krakowską i Stradomską, w obydwu kierunkach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dość już tego

Samochody jeżdżą ulicami miasta CAŁY rok - a rowery tylko pół roku, gdy jest w miarę ciepło.

W Amsterdamie, na który z upodobaniem powołują się "aktywiści" rowerowi, średnie roczne temperatury są o prawie 10 stopni wyższe niż w Krakowie! Tak trudno skorzystać z Google'a, żeby to sobie sprawdzić?

W Krakowie rowery to niewiele ponad 1% ogółu ruchu drogowego - i dla tego 1% (czynnego jedynie okresowo, jak wspomniałem) zarezerwowano 50% ulicy Dietla? I nie tylko.

G
Gość

Majchrowski i jego junta to najgorsza rzecz jaka nam się przytrafiła od okupacji niemieckiej.

G
Gość

Ale o co macie pretensje ??

Chcieliście Majchrowskiego to macie (:

A to dopiero początek...

W Warszawie normalni zawsze rządzili i miasto funkcjonuje bardzo dobrze.

T
Tak, popieramy
27 sierpnia, 16:56, Gość:

i bardzo dobrze. należy wyrzucić samochody z centrum

...i ludzi. Też ich należy wyrzucić z centrum. Centrum ma zostać jedynie dla takich mądrych "gości", jak właśnie ty.

G
Gość

i bardzo dobrze. należy wyrzucić samochody z centrum

g
grzeg
27 sierpnia, 11:24, grzeg:

Kiedyś miałem wątpliwości, ale teraz już wiem. Ci urzędniczy zwyrodnialcy po prostu nie cierpią normalnych, normalnie żyjących ludzi, są przeżarci jakimiś ideologicznymi zwidami, albo po prostu małpią złośliwością. Jednym słowem, kolejny atak.

I jeszcze w charakterze postscriptum: czy to miasto ma jeszcze prezydenta? Czy ktoś w mniej więcej ostatnim czasie widział/słyszał p. J. Majchrowskiego? Czy on w ogóle coś ostatnio zrobił?

g
grzeg

Kiedyś miałem wątpliwości, ale teraz już wiem. Ci urzędniczy zwyrodnialcy po prostu nie cierpią normalnych, normalnie żyjących ludzi, są przeżarci jakimiś ideologicznymi zwidami, albo po prostu małpią złośliwością. Jednym słowem, kolejny atak.

A
Adam Szwed
26 sierpnia, 20:15, Gość:

Kretyni. Pewnie wcale nie wyłączą sygnalizacji na skrzyżowaniu Dietla ze Starowiślną, a właśnie to skrzyżowanie najbardziej blokuje ul. Dietla. A co, jak wróci na Dietla autobus 184? Pewnie urzędnicy nie chcą powrotu tej linii. Naprawdę dobrze byłoby, by urzędnicy powpadali pod autobusy na pasach.

184 to linia łącząca południe i północ Krakowa i jako taka jest bardzo potrzebna, ale nie po trasie wężykującej jak do tej pory (tlinia 184 zewsząd-dowsząd)

To powinna być szybka linia autobusowa nr 584 (nie 184!) - trasa z Kurdwanowa - prosto przez Turowicza, Powstańców Wlkp.(wyznaczyć buspas) , Rondo Grzeg.- Prądnik Czerwony.

A nie linia obwoźna jak do tej pory - zewsząd dowsząd (przystanek co 100m i nawet w drzwi galerii Bonarka wjeżdza) a czas przejazdu nagle wychodzi ponad godzinę.

Tylko że do tego trzeba by było uruchomić urzędnicze szare komórki najpierw.

Z
Znakomicie

Na takie decyzje czekamy. Samochody won z centrum!

G
Gdzie się taki ulung?

Wyjasniam temu głupkowi, który to wymyslił:

samochody jeżdżą ulicami miasta CAŁY rok - a rowery tylko pół roku, gdy jest w miarę ciepło.

W Amsterdamie, na który z upodobaniem powołują się "aktywiści" rowerowi, średnie roczne temperatury są o prawie 10 stopni wyższe! Tak trudno skorzystać z Google'a, żeby to sobie sprawdzić?

W Krakowie rowery to niewiele ponad 1% ogółu ruchu drogowego - i dla tego 1% (czynnego jedynie okresowo, jak wspomniałem) zarezerwowano 50% ulicy Dietla?? Dobrze ty się czujesz?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska