15 642 sprzedane karnety zobowiązują. Widzewiakom chciało się grać!

pas
Widzew Łódź sprzedał już 15 642 karnetów na rundę wiosenną II ligi piłkarskiej.

Kibice są murem za drużyną. Wierzą i słusznie w awans do I ligi. Pełne trybuny zobowiązują zespół do widowiskowej i skutecznej gry. Piłkarze Widzewa wzięli to sobie chyba do serca, bo w premierowym sparingu po prostu chciało im się grać, czym ucieszyli około 300 kibiców obserwujący mecz sparingowy z III-ligową Bronią Radom. Łodzianie strzelili trzy bramki, a mogli nawet trzy razy więcej.

Dziś piłkarze Widzewa wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Uniejowa, w którym trenowali również w trakcie ostatniej przerwy zimowej. Zostaną w nim do 8 lutego.
W trakcie zgrupowania łodzianie rozegrają dwa mecze kontrolne: 2 lutego z Wisłą Płock i 6 lutego z Wartą Poznań. Po powrocie do Łodzi przed startem ligi piłkarzy Widzewa czekają jeszcze trzy sparingi zLechią Tomaszów Mazowiecki, Stomilem Olsztyn i KS Kutno.

Widzew jest bliski pozyskania napastnika. 24-letni Rafał Wolsztyński dostał zielone światło od Górnika Zabrze i może zmienić barwy klubowe i zostać nowym widzewiakiem. Namawiał go do tego podobno Radosław Mroczkowski. Pozostaje do ustalenia cena wykupu. Piłkarz powinien jak najszybicej trafić do Widzewa, bo im dłużej będą trwały transferowe przepychanki tym gorzej dla niego. Wolsztyńskiemu jak powietrza potrzeba bowiem grania. Jesienią Rafał pobiegał sobie po ekstraklasowych boiskach jedynie przez 146 minut. Do tego trzeba dodać 16 minut w LE i 23 w PP

Już 2 marca w premierowym meczu rundy wiosennej Widzew zagra w Wejherowie z zajmującym 11 miejsce Gryfem. Rywale zgromadzili trzynaście punktów mniej od łodzian. Jesienią przy al. Piłsudskiego Widzew zwyciężył 3:1, choć przegrywał 0:1. W meczu kontrolnym Gryf wygrał z trzecioligową Wierzycą Pelplin 6:0 (2:0).

Mecze sparingowe: Centra Ostrów Wielkopolski Elana Toruń 3:5. Bramki dla Elany: Krzysztof Wołkowicz (dwie), Adam Duda, Maciej Stefanowicz, Filip Kozłowski. Radomiak Radom Polonia Warszawa 2:0. Gole: Meik Karwot i Martin Klabník. Górnik Łęczna Avia Świdnik 3:3. Bramki: zawodnik testowany dwie Krystian Wójcik. KP Starogard Olimpia Grudziądz 1:1. Gol: Mateusz Marzec. Stal Stalowa Wola Stal Kraśnik 1:1. Bramka: Andrzej Trubeha. Ruch Chorzów Hutnik Kraków 2:0. Gole: Tomasz Podgórski, Mateusz Bartolewski.

Materiał oryginalny: 15 642 sprzedane karnety zobowiązują. Widzewiakom chciało się grać! - Express Ilustrowany