Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie. W meczu siatkarskiej PlusLigi w Krakowie górą byli goście

Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie (4.12.2022)
Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie (4.12.2022) Joanma Urbaniec
W spotkaniu 13. kolejki PlusLigi siatkarzy, rozegranym w sobotę (3.12.2022) w hali Suche Stawy w Nowej Hucie, występujący w roli gospodarza ukraiński zespół Barkom Każany Lwów przegrał w trzech setach z faworyzowaną ekipą Aluronu CMC Warty Zawiercie. Zobaczcie, co działo się na parkiecie i trybunach - kliknij w przycisk „GALERIA”.

Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (20:25, 20:25, 23:23)

Barkom Każany: Yenipazar, Tupczij, Firkal, Kvalen, Smoliar, Szczurow, Kanajew (libero) oraz Hołowen, Mazenko, Szewczenko, Kuczer.
Aluron CMC Warta: Tavares Rodrigues, Waliński, Kwolek, Zniszczoł, Konarski, Salacha, Danani (libero) oraz Kozłowski, Dulski, Łaba.

Zespół z Zawiercia, uczestnik Ligi Mistrzów (mający w składzie mistrzów świata Dawida Konarskiego o Bartosz Kwolka), nie dał lwowianom większych szans. W pierwszym secie goście wprawdzie najpierw roztrwonili 4 punkty przewagi, ale od 12:12 znów zaczęli ją budować i tym razem nie dali się dogonić. W drugim secie gra długo była wyrównana, gospodarze nawet prowadzili 14:13, lecz potem na dobre inicjatywę przejęli przyjezdni i pewnie zwyciężyli.

W trzeciej części Warta szybko odskoczyła na 3 „oczka” (6:9, 12:15), ale siatkarze Barkom Każany odzyskali wigor, doprowadzili do remisu. W końcówce walka toczyła się punkt za punkt, z tym, że to goście częściej prowadzili. Przy stanie 23:23 zawiercianie zdobyli punkt (Dawid Konarski obił blok) po szczęśliwej obronie, a po chwili w aut zaatakował Julius Firkal i mecz się skończył zwycięstwem Aluronu Warty.

Po 13. kolejce rozgrywek PlusLigi liderem jest Jastrzębski Węgiel - 34 pkt. Barkom Każany plasuje się na 14. pozycji (w stawce 16 zespołów) - 11 pkt.