Podczas debaty obu kandydatów zapytaliśmy o ich działalność biznesową i wyborcze kontrowersje z tym związane.
Nie zabrakło też pytań dotyczących tego, w jaki sposób chcą pozyskać dodatkowych wyborców, co jest niezbędne do ostatecznej wygranej.
Sam wybór prezydenta Krakowa to jedno, ale bardzo ważne będzie też otoczenie, w jakim zamierza on współpracować. Jakich najbliższych doradców chcieliby mieć obaj kandydaci? Podczas debaty usłyszeliśmy nazwiska.
Wiele emocji było w rundzie, w której kandydaci losowali pytania na temat wiedzy o Krakowie. Przy okazji prezentowali też założenia ze swoich programów.
Na koniec przekonywali, jakie najważniejsze rzeczy mogą zrobić, jeśli zostaną prezydentem Krakowa, a ich zdaniem nie poradzi sobie z tym konkurent. Wyjawili też, jakie byłyby ich pierwsze decyzje.
Debatę poprowadzili: pełniący obowiązki redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" Piotr Rąpalski oraz redaktor Piotr Tymczak.
Przypomnijmy, że pierwszą turę wyborów prezydenckich w Krakowie wygrał Aleksander Miszalski, zdobywając 37,21 proc. poparcia (110 556 głosów). Łukasz Gibała zajął drugie miejsce z wynikiem 26,79 proc. (79 580 głosów).
II tura wyborów prezydenckich w Krakowie odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Głosować będzie można w godzinach od 7 do 21.
W Krakowie głosowanie odbędzie się w 454 komisjach wyborczych, w tym w 411 stałych obwodach głosowania i w 43 obwodach odrębnych (szpitale, DPS-y, zakłady karne).
Liczba wyborców w całym Krakowie na 14 kwietnia wynosi 579 239.
Liczba osób zameldowanych w Krakowie na pobyt stały łącznie wyniosła 703 814 osób (stan na 14 kwietnia). 8 849 osób złożyło wnioski o ujęcie w stałym obwodzie głosowania.
Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych
