Cracovia. Bezbramkowy remis "Pasów" w meczu sparingowym z PFK Soczi

Nominalny napastnik Sebastian Strózik grał do przerwy na prawej obronie
Nominalny napastnik Sebastian Strózik grał do przerwy na prawej obronie Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W swym trzecim meczu sparingowym podczas pobytu na zgrupowaniu w Turcji Cracovia zremisowała w Belek z 16. zespołem rosyjskiej ekstraklasy PFK Soczi 0:0.

W wyjściowym składzie Cracovii znalazł się tylko jeden nowy zawodnik - pozyskany w tym miesiącu z Sandecji Nowy Sącz Thiago. Brazylijczyk na początku meczu dwukrotnie potrzebował pomocy medycznej, ale pozostał na boisku. Na prawej obronie zagrał nominalny napastnik Sebastian Strózik, który na tej samej pozycji wystąpił wcześniej w kontrolnym spotkaniu z Partizanem Belgrad.

"Pasy" do przerwy prezentowały się z dobrej strony. Były aktywne, nie pozwoliły się zdominować rywalowi. W 3. min Michał Rakoczy ulokował piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego. W 30. min piłkę po strzale Mateusza Wdowiaka z ostrego kąta sparował nogą bramkarz PFK Soczi.

W przerwie w krakowskiej drużynie nastąpiło aż dziesięć zmian. Z wyjściowego składu na boisku pozostał tylko Daniel Pik, zmieniony potem przez Thiago, a ten przez Strózika. Trzeci kolejny sparing zaliczył nowy zawodnik "Pasów" Florian Loshaj, rodem z Kosowa, który wychowywał się i grał w Belgii, a ostatnio występował w rumuńskim zespole Politehnica Jassy. Dobrą okazję bramkową dla Cracovii w tej części gry miał Sergiu Hanca.

We wcześniejszych sparingach Cracovia zremisowała z Partizanem Belgrad 1:1 i wygrała z austriackim zespołem TSV Hartberg 3:2.

W swym ostatnim sparingu "Pasy" w sobotę 1 lutego zmierzą się z czwartym zespołem ligi słowackiej MFK Rużomberok.

Cracovia - PFK Soczi 0:0

Cracovia: I połowa: Hrosso - Strózik, Helik, Jablonsky, Pik - Gol - Wdowiak, Thiago, Rakoczy, Rubio - Vestenicky; II połowa: Wilk - Ferraresso, Rapa, Dytiatjew, Hanca - Dimun - Pik (63 Thiago, 77 Strózik), Loshaj, Lusiusz, van Amersfoort - Lopes.