Cracovia nie dała rady hokeistom z Sanoka [ZDJĘCIA]

red.
W ekstraklasie hokeja "Pasy" przegrały z liderem. Trener "Pasów" Rudolf Rohaczek przemeblował ustawienia ataków, w pierwszej formacji w miejsce D. Laszkiewicza grał Chmielewski i nie była to trafiona zmiana. W pierwszej tercji cały zespół gospodarzy grał bardzo słabo.

Mnożyły się niecelne podania, brakowało dobrych zagrań od obrony do napastników. Goście dominowali od pierwszych minut i już w 4 min objęli prowadzenie po dobitce Dziubińskiego. Pierwszą groźną akcję gospodarze stworzyli dopiero w 7 min, dwa razy krążek odbijał przed siebie Odrobny, ale nikt nie potrafił tego wykorzystać. Przewaga gości była wyraźna, lecz gospodarzom dopisywało szczęście, Najpierw "setkę" zmarnował Biały, potem krążek po uderzeniu Mojzisa trafił w słupek. Pod koniec tercji, kiedy na ławce kar siedział A. Kowalówka, goście szybko rozegrali "zamek" i po mocnym uderzeniu z dystansu Droni krążek wpadł do siatki.

W drugiej tercji gra gospodarzy nadal wyglądała źle. Nie potrafili nawet wykorzystać przez 48 s podwójnego osłabienia gości. Krakowianie prawie w ogóle nie strzelali na bramkę rywala. W tej tercji gracze z Sanoka też mocno spuścili z tonu, toteż dużo było chaosu, mało płynnych akcji. Goście jednak przynajmniej wiedzieli, jak trzeba wykorzystać osłabienie przeciwnika - w 38 min gola zdobył Zapała.

W ostatnich 20 minutach trener Rohaczek wrócił do ustawienia z D. Laszkiewiczem w pierwszym ataku. Zobaczyliśmy wreszcie inną Cracovię, waleczną, bojową. Było kilka świetnych okazji bramkowych. Gospodarzy podbudował Radziszewski, broniąc w 52 min karnego strzelanego przez Malasińskiego.

Za moment krążek znalazł się w siatce sanoczan, ale arbiter orzekł, że bramka została wcześniej ruszona. Zaciekle atakujący gospodarze w 54 min wreszcie zdobyli gola (Valczak). "Pasy" poszły za ciosem i w 56 min Chmielewski uzyskał kontaktowe trafienie. Na 2.30 min przed końcem Sanok dostał karę za ruszenie bramki. Wielką szansę na wyrównanie miał Fojtik, ale spudłował.

Comarch Cracovia - Ciarko PBS KH Sanok 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

0:1 Dziubiński (Gruszka, Malasiński) 4, 0:2 Dronia (Kotaszka, Vozdecky) 19, 0:3 Zapała (Wajda, Strzyżowski) 38, 1:3 Valczak (Piotrowski, A. Kowalówka) 54, 2:3 Chmielewski (Piotrowski, Kowalówka) 56.

Sędziował Paweł Meszyński, kary: 22 min (w tym 10 min dla D. Laszkiewicza) - 42 min (w tym 10 min dla Zapały i dla Radwańskiego za niesportowe zachowanie). Widzów 2300.

Cracovia: Sznotala, Besch, Chmielewski, Słaboń, L. Laszkiewicz - Witowski, Dudasz, Valczak, Dvorzak, Fojtik - A. Kowalówka, P. Noworyta, D. Laszkiewicz, S. Kowalówka, Piotrowski - Kmiecik, Rutkowski, Kostecki.

Sanok: Odrobny - Mojzis, Dronia, Kolusz, Zapała, Strzyżowski - Wajda, Kotaszka, Vozdecky, Bartosz, Vitek - Kubat, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Pociecha, Bułanowski, Biały, Milan, Radwański.