Świętowanie rozpoczęło się w piątek – od uroczystego spotkania, w czasie którego nadano państwowej odznaczenia mieszkańcom gminy i miasta Czarny Dunajec. W uroczystości, która odbyła się w sali obrad urzędu miasta, wziął udział wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, czy Leszek Dorula – burmistrz Zakopanego i inni zaproszeni gości.
W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczeni zostali mieszkańcy gminy. Odznaczeni:
- Adam Chramiec - Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania ratownictwa medycznego - ratownik medyczny w ZRM we Wróblówce i druh OSP Czerwienne Górne
- Stanisław Harbut - Brązowy Krzyż Zasługi za działalności na rzecz społeczności lokalnej - przewodniczący rady miejskiej w Czarnym Dunajcu i członek Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec
- Czesław Kois - Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej - członek OSP Ciche Dolne
- Janusz Miśkowiec - Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej - członek OSP Czerwienne Górne
- Rafał Rubiś - Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej - członek OSP Czarny Dunajec
- Bogusław Stopka - rązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej - członek OSP Stare Bystre
- Krystyna Lenart - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec
- Joanna Miętus - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec
- Renata Błachuta - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec
- Beata Stopka-Studencka - Medal Brązowy za Długoletnią Służbę w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec
Po uroczystości nadania odznaczeń odbyła się konferencja naukowa „Czarny Dunajec i okolice na przestrzeni dziejów". Mówiono o historii geologicznej, najstarszych śladach kultury ludzkiej na Podhalu, a także o historia praw miejskich. Po konferencji odbyła się promocja publikacji "Czarny Dunajec. Monografia etnograficzna" autorstwa Józefa Kantora. Zebrali mogli także wziąć udział w wernisażu twórców z Czarnego Dunajca - "Wspomnienia o dawnym Czarnym Dunajcu - Lokalne konteksty".
Druga część świętowania miała miejsce w sobotę. Tego dnia na parkingu obok lodowiska funkcjonowała strefa rekreacyjno-sportowa. Można było udział w grze terenowej oraz w miejskim biegu. Dla najmłodszych przygotowano m.in. stragany z rękodziełem, a dla wszystkich - food trucki. Prezentowane były także pojazdy Wojska Polskiego, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło także występów muzycznych. Gwiazdą wieczoru był zespół Elektryczne Gitary.
Ostatnim dniem świętowania będzie niedziela. Rozpocznie się od uroczystej Mszą Święta w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy o godz. 11.30. Następnie - na placu obok lodowiska - zaplanowano koncert m.in. orkiestry dętej OSP Czarny Dunajec, wystąpi kabaret "Wapno Gaszone", zespół Cornodunajcanie, Gminny Regionalny Zespól "Watra" oraz artyści z Ukrainy. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.
Tatra Fest Bieg. Pokonali 65 kilometrów po Tarach w nieco po...

- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]