Dawid Smug, bramkarz Hutnika Kraków, ma złamaną dolną szczękę

Dawid Smug (zdjęcie z rundy jesiennej, w której prezentował bardzo dobrą formę)
Dawid Smug (zdjęcie z rundy jesiennej, w której prezentował bardzo dobrą formę) Andrzej Wiśniewski
Dawid Smug, bramkarz Hutnika Kraków, podczas środowego meczu z Górnikiem Polkowice odniósł obrażenia twarzoczaszki. Jakie? Informuje Łukasz Łojek, fizjoterapeuta nowohuckiego zespołu: - Dawid jest po wizycie na SOR. Przekazał mi, że ma złamaną szczękę w dwóch miejscach.

Do kontuzji doszło w 40 minucie meczu. Po oddaniu strzału (jego efektem był gol na 0:1) zawodnik Górnika Ernest Terpiłowski starał się przeskoczyć nad Smugiem, jednak nie zdołał - i uderzył go kolanem w twarz. Bramkarz upadł, przez chwilę nie podnosił się z murawy, zaczął krwawić.

Szybko pojawił się przy nim fizjoterapeuta Hutnika. Smug wstał i - niesamowite - podjął decyzję, że będzie kontynuował grę. Sędzia wyraził na to zgodę po wytarciu krwi z twarzy piłkarza.

- Dawid jest bardzo charakterny. Mówiłem mu, że moim zdaniem powinna być zmiana zawodnika. Natomiast sądzę, że wtedy dość mocno trzymała go adrenalina, a zostało jeszcze parę minut gry - opowiada Łojek.

Smug został na boisku do końca pierwszej połowy. Następnie karetka zawiozła go do Szpitala im. Żeromskiego. Tam stwierdzono złamania żuchwy (czyli "dolnej szczęki"). Do wybicia zębów nie doszło.

- Dawid został wypisany do domu. W czwartek ma wizytę w poradni chirurgii szczękowej i tam zapadnie decyzja, czy potrzebna będzie interwencja chirurgiczna czy wystarczy leczenie zapobiegawcze - mówi Łukasz Łojek.

Kontuzja może wykluczyć Smuga z gry już do końca sezonu - po czwartkowej konsultacji pewnie będzie wiadomo więcej. W rundzie jesiennej 27-letni bramkarz był najsolidniejszym zawodnikiem Hutnika, obronił m.in. pięć rzutów karnych. Kibice wybrali go najlepszym graczem zespołu w 2020 roku.

Dramat piłkarza w meczu z Górnikiem Polkowice sfotografował Paweł Jerzmanowski.