Garbarnia Kraków. Porażka II-ligowych "Brązowych" w zimowym sparingu z III-ligową Siarką Tarnobrzeg [ZDJĘCIA]

"Brązowi" nie dali rady ósmej drużynie w IV grupie III ligi Siarce Tarnobrzeg
"Brązowi" nie dali rady ósmej drużynie w IV grupie III ligi Siarce Tarnobrzeg Kacper Ząber
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowa Garbarnia Kraków przegrała na własnym (ze sztuczną nawierzchnią) boisku z III-ligową Siarką Tarnobrzeg 1:3.

Był to drugi tegoroczny sprawdzian "Brązowych". W pierwszym, rozegranym tydzień wcześniej także na własnym obiekcie, zremisowali oni z III-ligową Jutrzenką Giebułtów 1:1. I w tamtym spotkaniu bramkę dla nich strzelił Michał Feliks, który powrócił do gry po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej leczeniem urazu.

W pierwszej połowie meczu, po okresie wyrównanej gry, przewagę uzyskali gospodarze, ale długo nie potrafili trafić do siatki. Bruno Wacławek strzelił wysoko nad poprzeczką, strzały Grzegorza Marszalika i Szymona Pająka obronił Piotr Piertyga, który nie dał się pokonać Marszalikowi także w sytuacji sam na sam. Tymczasem w 39 min prowadzenie dla gości uzyskał Dawid Orzechowski, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony boiska. Gospodarze szybko jednak wyrównali po zagraniu Kamila Kuczaka i "główce" Feliksa.

Po przerwie znowu inicjatywę w grze posiadali "Brązowi", ale ponownie brakowało im skuteczności. Po podaniu Mateusza Dudy minimalnie chybił Feliks, a po dośrodkowaniu Mateusza Surmy piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Tarnobrzeżanie zrewanżowali się w tym okresie groźnym strzałem Luigiego D’Apollonio. Precyzyjniejszy od tego ostatniego był Paweł Rogala, który w 74 minucie z rzutu wolnego pokonał Bartosza Kieliszka.

W końcówce sparingu "Brązowi" dążyli do wyrównania, jednak ani Mateusz Grzybowski, ani Błażej Radwanek nie zdołali zaskoczyć Pietrygi. A tuż przed zakończeniem spotkania Paweł Mróz celnie strzelił z daleko w dalszy róg bramki gospodarzy.

Garbarze w mijającym tygodniu trenowali po dwa razy dziennie. Dodatkowo, w czwartek, odbyli spotkanie z dietetykiem Ewą Karpęcką. - Przede wszystkim rozmawialiśmy o żywieniu około treningowym, ale też o ważnych składnikach odżywczych w diecie osoby aktywnej, czyli w diecie sportowca. Skupiliśmy się na podstawowych składnikach, omawiając węglowodany, tłuszcze i białka w kontekście żywienia zarówno przed meczem, w trakcie, jak i po meczu. Poruszyliśmy także kwestię nawodnienia, które jest w zasadzie podstawą sukcesu – wyjaśniła dietetyk.

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Orzechowski 39, 1:1 Feliks 41, 1:2 Rogala 1:3 Mróz 90.
Garbarnia: I połowa: Kozioł – Kowalski, Nakrosius, Laskoś, Pająk - Górski, Kołbon, Kuczak, Marszalik, Wacławek - Feliks; II połowa: Kieliszek – Surma, Laskoś, Nakrosius, Górecki - Radwanek, Janik, Malik, Duda, Wacławek (Niedzielski) - Feliks (Grzybowski).

1.09.2008, Kraków: prezentacja Marcelo w Wiśle

Garbarnia Kraków. Zagadkowe fotki byłego piłkarza Wisły Krak...

Garbarnia Kraków. Zmiany kadrowe w drużynie "Brązowych" podc...