GKS Tychy - Puszcza Niepołomice. Kanadyjczyk wśród testowanych [ZDJĘCIA]

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice
GKS Tychy - Puszcza Niepołomice Karina Trojok
GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 2:0 w sparingu, który w sobotę 5 lutego odbył się na bocznym boisku tyskiego stadionu. W ekipie "Żubrów" zagrało czterech testowanych zawodników. Żaden z nich jednak nie dostanie kolejnej szansy.

W pierwszej połowie obie ekipy miały po kilka bramkowych okazji, ale strzelali tylko tyszanie. Rzut karny w 24 min był efektem faulu Ivana Hladika - obrońcy, który jesienią zawinił przy dziewięciu bramkach straconych przez Puszczę (to dane z oficjalnych statystyk I ligi).

Swój czas na pokazanie się w Puszczy przed przerwą dostał Ethan Gopaul - Kanadyjczyk, 23-letni ofensywny zawodnik. Po przerwie natomiast trener Tomasz Tułacz sprawdzał bocznych obrońców - Krzysztofa Salaka (Podlasie Biała Podlaska), Jarosława Lisa (Sokół Sieniawa), a także 19-letniego pomocnika Alana Piskorza, krakowianina, który jesienią grał w IV-ligowej Pogoni Staszów.

- Wykorzystaliśmy okazję, aby przyjrzeć się tym zawodnikom, ponieważ pięciu naszych graczy nie mogło wystąpić z powodu drobnych urazów - wyjaśnia szkoleniowiec Puszczy. Przyznał zarazem, że testowani w Tychach piłkarze nie zostaną w niepołomickim zespole.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rumin 13, 2:0 Wołkowicz 24 karny.
Puszcza: Komar - Cikos, Sołowiej, Hladik, Pięczek - Tomalski, Boguski, Hajda, Gopaul, Thiakane - Kobusiński; II połowa: Kobylak - Lis, Hladik, Sołowiej, Salak - Płonka, Mroziński, Boguski, Cichoń, Aftyka - Włodarczyk oraz Piskorz.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0