FLESZ - Omikron – na te objawy musisz szczególnie uważać

Na najwyższy szczyt Gorców - Turbacz 1310 m n. p. m. - wiedzie wiele szlaków, z Nowego Targu, Rdzawki, Obidowej czy Koninek. Wierzchołek jest zalesiony, rozpościera się z niego widok w kierunku północnym i zachodnim.
Z grani przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok na Gorce, Tatry i Babią Górę. Zimą Turbacz jest bardzo popularnym celem wycieczek, na szlaku oprócz turystów pieszych można spotkać narciarzy biegowych, skiturowych, rodziny z saneczkami, a nawet rowerzystów.
Położone pod szczytem, na wysokości 1283 m schronisko PTTK na Turbaczu to okazały kamienny budynek o dwóch prostopadłych skrzydłach z arkadowym wejściem i strzelistym dachem z mansardami, krytym gontem (ponad 100 miejsc noclegowych), otwarty w 1958 roku.
- W Gorcach panują zimowe warunki. Szlaki pokrywa puszysta warstwa śniegu od 30 do 100 cm, co utrudnia poruszanie się. W większości drogi są nieprzetarte, a opady śniegu i zachmurzenie znacznie utrudniają orientację w terenie. Zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa - ostrzega Gorczański Park Narodowy
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]