Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Havirzov. Wkupne Da Costy i Heleniusa

Eliezer Sherbatov próbuje oszukać czeskiego bramkarza
Eliezer Sherbatov próbuje oszukać czeskiego bramkarza Fot. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim w ramach przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie wkroczył w okres gier kontrolnych. W pierwszym sparingu wicemist

Premierowa odsłona była wkupnym nowych zawodników przed oświęcimską publicznością. Rozpoczął Teddy Da Costa, uderzając w okienko, kiedy miejscowi grali w przewadze. W tej części gry wykluczeń było sporo.

W ostatniej minucie Jere Helenius najpierw przegrał pojedynek z czeskim bramkarzem, ale chwilę później potrafił się zrehabilitować, bo - będąc blisko golkipera – trafił do siatki. Do syreny kończącej pierwszą odsłonę brakowało 44 sekund.

W drugiej części najbardziej zapracowanym zawodnikiem wśród gospodarzy był bramkarz Clarke Saunders, który kilka razy ratował swój zespół z opresji, zwłaszcza, kiedy grał w liczebnym osłabieniu, a zdarzyło mu się to aż czterokrotnie.

Swoją pierwszą bramkę w barwach oświęcimskiego klubu mógł zdobyć Eliezer Sherbatov, o którym ostatnio było głośno w mediach po ataku na jego osobę przez jednego z amerykańskich rabinów za związanie się kontraktem z Unią. Izraelski napastnik przegrał jednak pojedynek z czeskim bramkarzem.

W ostatniej odsłonie goście zdobyli honorową bramkę, wykorzystując liczebną przewagę, ale na wyrównanie zabrakło im czasu.

Re-Plast Unia Oświęcim – AZ Havirzov 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Bramki: 1:0 Da Costa 12, 2:0 Helenius – P. Noworyta 20, 2:1 Bednar – Adamski 57

Re-Plast Unia: Saunders – Zatko, Pretnar; Da Costa, Kalan, Koblar – Raitanen, P. Noworyta; Helenius, Trandin, Przygodzki – Wanacki, Luża; Oriechin, Sherbatov, S. Kowalówka – M. Noworyta; Piotrowicz, Krzemień, Malicki oraz Dutkiewicz.

Havirzov: Stezka – Boruta, Mrowiec; Doktor, Seman, Prochazka – Raszner, Rutar; Sklenarz, Bednarz, Adamski – Seveczek, Chroboczek; Mrva, Maruna, Dvorzak – Cihlarz, Suchy, Rousek.

Sędziowali: Michał Baca i Paweł Pomorzewski (Oświęcim). Kary: 18-22 minut. Widzów: 299.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0