Hokejowa Liga Mistrzów: Znów porażka, ale Cracovia wstydu nie przyniosła

Andrzej Stanowski
Tydzień temu w Krakowie "Pasy" przegrały z Finami 0:6
Tydzień temu w Krakowie "Pasy" przegrały z Finami 0:6 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Comarch Cracovia tanio w Helsinkach skóry nie sprzedała, ale występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zakończyła porażką 2:6.

IFK Helsinki – Comarch Cracovia 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Malinen (Nordgren) 10, 1:1 Kapica (Da Costa) 12, 2:1 Tamminen (Ulander) 35, 3:1 Nykopp (O`Connor) 36, 4:1 Nordgren (Haataja) 36, 4:2 Rompkowski (Sinagl, Wajda) 40, 5:2 Sopanen 46, 6:2 Haataja (Malinen) 54, 6:3 Kalus (Zib, Da Costa) 58.
Sędziowali: Stepan Souczek (Czechy) i Aleksi Rantala (Finlandia). Kary: 14 - 4 min. Widzów: 2500 (w tym 30 z Krakowa).
IFK: Halonen – Salmela, Kaski, Perell, Nykopp, Rask,– O`Coonor, Salmi, Nordgren, Malinen, Haataja - Ulnder, Schnitt, Partanen, Tyrvanen, Sopanen – Kulmala, Engberg, Asten, Hamalainen, Tamminen.
Cracovia: Radziszewski – Szurowski, Zib, Sykora, Da Costa, Kalus – Kruczek, Novajovsky, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl - Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Paczkowski.

Kłopoty Cracovii zaczęły się przed meczem. Z powodu choroby nie mógł zagrać Kasper Bryniczka i trener Rudolf Rohaczek musiał zmienić ustawienie ataków, nie miał do dyspozycji pełnego czwartego ataku. Trener Finów postanowił oszczędzać kilku czołowych graczy, zastępując ich zawodnikami młodzieżowymi.

Cracovia wyciągnęła wnioski z pierwszego meczu w Krakowie, który przegrała 0:6. Grała uważnie w obronie, atakowała kontrami i po jednej z takich akcji Tomas Sykora nie wykorzystał dobrej okazji. W 10 min Finowie po dobrze rozegranej akcji Finowie objęli prowadzenie. Ale po dwóch minutach „Pasy, grając w przewadze, wyrównały. Teddy Da Costa znakomitym podaniem uruchomił Damiana Kapicę, ten pojechał sam na bramkarza i pewnie trafił do siatki. To już trzeci gol tego gracza w tegorocznej LM.

W drugiej tercji przez 15 minut krakowianie walczyli jak równy z równym. Mieli nawet dwie świetne okazje bramkowe nie wykorzystane przez Tomasa Sykorę i Krystiana Dziubińskiego. A potem nadeszło feralne dla gości 79 sekund. Finowie, wykorzystując proste błędy, zdobyli trzy gole. Pod koniec tercji „Pasy” po raz drugi wykorzystały grę w przewadze i w zamieszaniu Mateusz Rompkowski posłał krążek do siatki. W ostatniej tercji krakowianie opadli z sił, Finowie mieli sporą przewagę, co udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. W końcówce „Pasy” zdobyły trzeciego gola, grając w przewadze.

Tak więc krakowianie kończą występy w LM, podobnie jak w sezonie poprzednim, z zerowym dorobkiem punktowym.