Hokejowe MŚ: przegrali z Kazachstanem po dogrywce

Andrzej Stanowski
Obrońca Cracovii Mateusz Rompkowski trafił w poprzeczkę kazachskiej bramki
Obrońca Cracovii Mateusz Rompkowski trafił w poprzeczkę kazachskiej bramki Anna Kaczmarz
W trzecim meczu na hokejowych mistrzostwach świata dywizji 1A w Kijowie Polska przegrała po dogrywce z Kazachstanem 0:1.

Oba zespoły miały przed tym spotkaniem po trzy punkty. Przegrały wcześniej z Koreą Południową. Faworytem był Kazachstan. W jego zespole występuje kilkunastu zawodników Barysu Astana, który gra w KHL. Rywale mieli też w swoich szeregach czterech naturalizowanych Kanadyjczyków i jednego Amerykanina.

Polacy rozpoczęli mecz w dobrym stylu, grali szybko, agresywnie. W pierwszych 10 minutach dwa razy poprzeczka ratowała bramkarza Witaliego Kolesnikowa po strzałach Krzysztofa Zapały i Mateusza Rompkowskiego. Pod koniec tercji do głosu doszli rywale. Raz mieliśmy szczęście, kiedy krążek odbił się od słupka bramki Przemysława Odrobnego.

W drugiej tercji trwała nadal wymiana ciosów, Polacy nie ustępowali wyżej notowanemu rywalowi (Kazachstan jest w rankingu IIHF na 16. miejscu, my na 20.). W 27 min po uderzeniu Patryka Wronki wydawało się, że krążek wpadnie do siatki, ale z linii bramkowej wybił go bramkarz. Bliski szczęścia w 34 min był Damian Kapica, jednak jego strzał o centymetry minął słupek.

W ostatniej odsłonie nieco więcej sił mieli Kazachowie, dużo strzelali na naszą bramkę, ale w bardzo wysokiej formie był Odrobny. Po 60 minutach był remis, o wszystkim miała zadecydować 5-minutowa dogrywka, w której gra się trzech na trzech.

Rozstrzygnięcie padło dość szybko. W 99 sekundzie dogrywki naturalizowany Kanadyjczyk Kevin Dallman z paru metrów posłał krążek w „okienko” naszej bramki.

Mimo porażki Polacy zasłużyli na słowa uznania. Kazachowie zainkasowali dwa punkty, my jeden.

Polska – Kazachstan 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Bramka: 0:1 Dallman (Dawes) 62.

Sędziowali: Andreas Harnebring (Szwecja) i Roystian Hansen (Norwegia). Kary: 6–4 min. Widzów: 1000.

Polska:
Odrobny – Wajda, Bryk, Malasiński, Pasiut, Wronka – Ciura, Pociecha, Łopuski, Zapała, Kolusz – Kruczek, Wanacki, Galant, Bryniczka, Chmielewski – Rompkowski, Kapica, Dziubiński, Urbanowicz, Jeziorski.

Pozostałe wyniki: Węgry - Korea Południowa 1:3 (0:0, 1:1, 0:2), Ukraina – Austria 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Hokejowe MŚ: przegrali z Kazachstanem po dogrywce - Dziennik Polski