I liga koszykarek. Contimax MOSiR Bochnia bliżej półfinału

Wojciech Matusik
Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosły koszykarki Contimaxu MOSiR-u Bochnia w Pabianicach. Bochnianki wygrały pierwszy ćwierćfinałowy mecz I ligi i są o krok od awansu do półfinału.

Pierwsza kwarta w Pabianicach była wyrównana. Częściej prowadziły bochnianki, ale nie był to dystans, który gwarantowałby im spokojne granie. W drugiej części obraz meczu był podobny, a wynik wciąż oscylował blisko remisu. Na finiszu tej kwarty skuteczniejsze okazały się jednak przyjezdne, które na przerwę schodziły prowadząc czterema punktami.

Po przerwie pabianiczanki kilka razy były bliskie odrobienia strat, ale za każdym razem, gdy miały już do MOSiR-u dystans jednego rzutu, bochnianki znów odskakiwały. Efekt był taki, że ostatecznie w trzeciej kwarcie jeszcze powiększyły swoją przewagę. W ostatniej kwarcie Contimax MOSiR kontrolował już sytuację na parkiecie. Rewanż w Bochni 22 kwietnia.

Grot F&F Automatyka Pabianice - Contimax MOSiR Bochnia 72:80 (15:16, 15:18, 21:24, 21:22)
Grot: Danych 21, Grzelak 18, Kaźmierczak 17, Kirsz 8, Janiak 0 oraz Rok 8.
Contimax MOSiR: Krawiec 23, Plucińska 20, Kocaj 14, Szkop 8, Zuchora 7 oraz Rak 6, Malinowska 2, Fortuna 0.
Sędziowali: Edyta Disterheft oraz Kamil Urban.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0