II liga koszykarzy: Wisła Kraków pokonała faworyta, Cracovia zamyka tabelę

Paweł Panuś
Paweł Panuś
Miłą niespodziankę sprawili koszykarze Wisły, którzy pokonali walczącą o awans Polonię Bytom, porażka Cracovii w Dąbrowie Grniczej zepchnęła ten zespół na dno tabeli.

„Smoki” sprawiły miłą niespodziankę, pokonując wyżej sklasyfikowanego rywala. Podopieczni Piotra Piecucha rozpoczęli zawody od prowadzenia 7:0 i cały czas nadawali ton wydarzeniom w pierwszej kwarcie. W drugiej po trzech minutach był remis 25:25, a potem prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

Po przerwie w lepszej sytuacji byli goście, którzy po rzucie Nujona prowadzili 41:36, a w 26 min aż 48:38. Wiślacy za sprawą skutecznych akcji Czajkowskiego doprowadzili do remisu 48:48, a w końcówce meczu całkowicie zaskoczyli przeciwnika.

Wisła Kraków – KK Polonia Bytom 77:68 (21:16, 15:21, 13:14, 28:17)
Punkty dla Wisły
: Żaczek 15, Chrabota 14, Czajkowski 11, Rerak 10, Gorgoń 10, Siwak 6, Gębala 4, Wojciechowski 4, Rachelski 2, Natkaniec 1.

„Pasy” zaczęły ten mecz od prowadzenia 7:5 i 9:7. Akcje gości napędzał Karol Sanal, a kończył je zwłaszcza Tomasz Bryzek. Gospodarze kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli dopiero w końcóce pierwszej kwarty. Krakowianie nie dawali za wygraną, starali się jak najlepoiej organizować swoją grę w obronie i w ataku. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron. Wówczas młodzież MKS uzyskała znaczną przewagę i MKS II wygrał różnicą 30 punktów.

MKS II Dąbrowa Górnicza - Cracovia 1906 Szkoła Gortata 89:59 (27:22, 20:14, 23:15, 19:8)