FLESZ - Czy Polacy wrócą do kin?
Julia Wieniawa znana jako młoda aktorka, obecna w popularnych realizacjach telewizyjnych oraz produkcjach kinowych, coraz bardziej daje się poznać jako obiecująca i charakterystyczna wokalistka, eksperymentująca z różnymi, nieoczywistymi stylami muzycznymi. Po sukcesach singli „Na zawsze”, „Oddycham”, czy hitowego, świeżo ogłoszonego podwójną platyną „Nie muszę” przyszła pora na mroczną balladę zatytułowaną „SMRC”.
W warstwie muzycznej utwór to przestrzenna elektronika, miejscami eksperymentalna. Obie zwrotki i refreny dopełnione zostają bardzo emocjonalną, ponad minutową partią skrzypiec w wykonaniu Magdaleny Laskowskiej. Za produkcję singla „SMRC”, podobnie jak przy platynowym „Nie muszę”, odpowiada Wojtek Urbański, natomiast za aranżację oraz bas - Michał Sarapata. Minimalistyczny klip do utworu „SMRC” nakręcił Przemek Dzienis.
- Utwór „SMRC” zarejestrowaliśmy wspólnie z Julią na samym początku naszej współpracy. Później na wiele miesięcy trafił on „do szuflady”, aż do dziś, kiedy wreszcie możemy zaprezentować go szerszej publiczności. „SMRC” i wcześniejszy singiel „Nie muszę” dopełniają się, dając pełny obraz naszych muzycznych horyzontów i wrażliwości artystycznej. - mówi Wojtek Urbański producent i autor muzyki.
- Tekst piosenki pozostawia szerokie pole do interpretacji, w każdym odbiorcy zapewne będzie rezonował w inny sposób. Dla nas, jako twórców, była to podróż w głąb siebie, zrozumienie naszych ograniczeń i lęków. To piosenka o odrzuceniu, osamotnieniu oraz sposobie radzenia sobie z sytuacją wykluczenia. Może ona występować na mniejszą skalę, kiedy poddawani jesteśmy surowej, często niesprawiedliwej ocenie najbliższego otoczenia, naszych bliskich. Występuje też w sytuacji, kiedy mówimy o wykluczeniu całych grup społecznych. Remedium na to jest druga zwrotka, która snuje przewrotną wizją zwycięstwa, może nawet wzięcia symbolicznego odwetu - dodaje Julia Wieniawa.
Julia Wieniawa dała się poznać jako młoda aktorka obecna w popularnych produkcjach serialowych, coraz częściej można zobaczyć ją także na wielkim ekranie. 20-latka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gromadząc na swoim Instagramie ponad 1,7 miliona obserwujących.
Pod koniec 2016 roku do sprzedaży trafił album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”, na którym znalazł się utwór Julii Wieniawy i Zeppy Zepa zatytułowany „Na zawsze”. Singiel okazał się sporym sukcesem, a Julia znana do tej pory z telewizji pokazała swoje zupełnie nowe, zaskakujące oblicze.
To zaowocowało podpisanym w czerwcu 2017 roku kontraktem płytowym między Julią Wieniawą, a wytwórnią Kayax, która uwierzyła w talent wokalistki. Do tej pory ukazały się dwa single - „Oddycham” oraz podwójnie platynowy „Nie muszę”, które podbiły serca fanów i mogą się pochwalić wielomilionowymi odsłuchami w serwisach streamingowych, a także wyświetleniami klipów w serwisie YouTube.
Wojtek Urbański to kompozytor, producent muzyczny. Współtwórca głośnego projektu RYSY. Jego muzyka była wykorzystywana w filmach „Boże ciało” oraz „Hejter”. Dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk (w kategoriach: Debiut Roku i Muzyka Filmowa). Autor muzyki do serialu „Ultraviolet” na platformie Netflix, w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego.
Współpracował także z Krzysztofem Skoniecznym, tworząc muzykę do spektaklu „Magnolia”, a także z Justyną Święs, Wojtkiem Mazolewskim, Anitą Lipnicką, Zbigniewem Wodeckim i wieloma innymi cenionymi artystami polskiej sceny muzycznej i filmowej. Artysta wielu edycji festiwali Open'er, Audioriver, OFF, Tauron Nowa Muzyka oraz Męskie Granie.
