KO Oświęcim. Brzezina Osiek – LKS Bobrek. Sytuacji bramkowych na kilka spotkań, tylko goli brak

Klasa Okręgowa, Oświęcim (27 sierpnia 2022); Brzezina Osiek - LKS Bobrek 0:0. Osieczanie zawodzili przed bramką rywali nawet w najdogodniejszych sytuacjach. Jerzy Zaborski
Spotkanie zmarnowanych szans. Tak w Osieku mówią o meczu Brzeziny z Bobrkiem, czyli derbach powiatu oświęcimskiego piłkarskiej klasy okręgowej zachodniej Małopolski. Bohaterem pojedynku był Patryk Żołneczko, bramkarz beniaminka. Pierwsze punkty zdobyło Naroże Juszczyn. Z kolei w starciu z podtekstami Halniak Targanice wygrał w Kętach. Trener targaniczan Kamil Żmuda jeszcze rok temu pracował w Kętach.

Pierwsza połowa była nieco słabsza w wykonaniu miejscowych. Być może osieczanom, uchodzącym z jednego z faworytów rozgrywek, wydawało się, że beniaminek poprosi o najniższy wymiar kary. Tak się jednak nie stało.

- W przerwie musiałem nieco pobudzić chłopców do walki – wyjawił Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny.

Owszem, po wyjściu z szatni gospodarze zagrali szybciej. W dodatku niemal całą drugą połowę grali w liczebnej przewadze. Jednak swój wielki dzień miał Patryk Żołneczko, bramkarz beniaminka.

To, jak obronił strzały z bliska Patryka Drabika, czy Patryka Senkowskiego, pozostanie jego słodką tajemnicą.

- A chłopcy nie walili bezmyślnie w środek bramki, tylko starali się bić po jej rogach, a on wręcz w nieprawdopodobnych okazjach wyciągał się jak struna i jakoś odbijał piłkę – mówiąc te słowa Łukasz Szczepaniak, trener osieczan kręcił głową.

I dodaje: - Wolę brzydko wygrać, niż ładnie stracić punkty, bo ten remis jest dla nas stratą dwóch punktów, niż zdobyciem jednego.

Odmienne nastroje panowały w obozie beniaminka. Tam ten punkt odebrano w kategorii sukcesu.

Brzezina Osiek – LKS Bobrek 0:0

Brzezina: Majda – Ryszawy, Kabara, Majcherek, Bernaś – Filip (55 Merta), Romanek, Zaremba, Mrowiec (72 Baranowski) – Dubiel (25 Drabik), Senkowski.

Bobrek: Żołneczko – Winiarski (67 Wierzbic), S. Jamróz, Rundzia, Podbrożny (60 Nowotarski) – Gajda, Kaczmarczyk, Byrski, Musiolik, K. Chylaszek – Krawczyk (86 Likus).

Sędziował: Bartłomiej Noga (Andrychów). Żółte kartki: Kabara, Romanek, Drabik, Majcherek (dwie) – Krawczyk, S. Jamróz (dwie), Winiarski. Czerwone kartki: Majcherek (90+3) – S. Jamróz (47). Widzów: 150.

Inne mecze 4. kolejki:

Zgoda Byczyna – Nadwiślanin Gromiec 2:0 (1:0); bramki:
Orawski 25, Gawłowski 75.

LKS Gorzów – Ciężkowianka Jaworzno 2:0 (1:0); bramki Jaromin 2, B. Molenda 90+2.

Fablok Chrzanów – Victoria 1918 Jaworzno 1:0 (0:0); bramka: Wnuk 87.

LKS Rajsko – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 (1:2); bramki: Welber 2, Formas 60 – G. Janiczak 30, Łuczak 40.

Hejnał Kęty – Halniak Targanice 1:3 (0:1); bramki: Taraszczuk 70 - Górski 30, 57, G. Kubik 54.

LKS Żarki - Skawa Wadowice 0:2 (0:0); bramki: Nędza 69 samob., Trzupek 90+2

Naroże Juszczyn – Górnik Brzeszcze 2:0 (1:0); bramki: M. Drobny 28, Madziała 87.