Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny etap projektowania Planety Lem. Trwają pracę na znakiem rozpoznawczym placówki

Julia Kalęba
Julia Kalęba
Na podstawie naboru portfolio wyłoniono pięciu autorów i zespoły projektowe, które do końca marca przygotują projekty spójnej identyfikacji wizualnej.
Na podstawie naboru portfolio wyłoniono pięciu autorów i zespoły projektowe, które do końca marca przygotują projekty spójnej identyfikacji wizualnej. materiały prasowe
Jak poinformowało Krakowskie Biuro Festiwalowe, rozpoczął się drugi etap konkursu na identyfikację wizualną dla Planety Lem. Centrum Literatury i Języka, które powstanie w Krakowie przy ul. Na Zjeździe 8. Trwający do 9 kwietnia konkurs wyłoni najlepszy projekt, nad którego rozwinięciem i wdrożeniem będzie pracował zwycięzca we współpracy z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa oraz KBF.

FLESZ - Oto nowe zasady szczepień

Na Planetę Lem będzie się składał zrewitalizowany i rozbudowany budynek dawnego Składu Solnego z 1787 roku oraz zupełnie nowa bryła, która powstanie tuż za nim. Centrum Literatury i Języka będzie pierwszym w Polsce wielofunkcyjnym centrum literackim o profilu edukacyjno-społecznym. Nowa instytucja na mapie miasta powstanie w pobliżu dużych i ważnych ośrodków kultury: MOCAK-u, Cricoteki, Fabryki Schindlera oraz Muzeum Podgórza.

Autorem koncepcji architektoniczno-urbanistycznej jest Pracownia Projektowa JEMS Architekci, twórcy projektów m.in. Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz przebudowy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Trwający obecnie konkurs ma wyłonić autorów najlepszego projektu dla identyfikacji wizualnej tego miejsca, a więc symboli i szczegółów, które będą decydować o rozpoznawalności marki i kreować jej wizerunek. Jego organizatorem jest KBF, instytucja kultury Miasta Krakowa i operator projektu.

Pierwszy etap konkursu jury rozstrzygnęło 10 marca 2021 roku. Na podstawie naboru portfolio wyłoniono pięciu autorów i zespoły projektowe, w śród których znalazły się takie nazwiska i firmy, jak TOFU, Gabriela Baka i Łukasz Podolak, Noviki, HAKOBO STUDIO Jakub Stępień + Autor W oraz Vidimoje. Zakwalifikowani do tego etapu muszą teraz nie tylko zaproponować projekt prezentujący wysoką kulturę wizualną, ale także oddać charakter placówki w sposób niedosłowny i nieszablonowy. Mają na to czas do końca marca. Za przygotowanie wymaganych elementów każdy z nich otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2 tys. zł, na laureata konkursu czeka nagroda w wysokości 40 tys. zł.

Zwycięzca zostanie wyłoniony do 9 kwietnia 2021 roku. W jury zasiadają: Izabela Błaszczyk (Dyrektor KBF), Robert Piaskowski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury), Szymon Kloska (Dział Literacki KBF), Wojciech Zemek (sekretarz Stanisława Lema), Maciej Rydz (współautor koncepcji architektonicznej Planety Lem z pracowni JEMS Architekci), Jakub Sowiński (adiunkt Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie), Przemek Dębowski (grafik i ilustrator) oraz Filip Tofil (członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska