https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Druga część ulicy Karmelickiej do remontu? Mieszkańcy alarmują: w kilku miejscach się sypie [ZDJĘCIA]

Marcin Banasik
Ulica Karmelicka
Ulica Karmelicka Andrzej Banas
Na ulicy Karmelickiej, od skrzyżowania z ul. Rajską do teatru Bagatela, mieszkańcy zauważyli miejscowe zapadliska drogi i ubytki kostki brukowej. W ubiegłym roku zakończono modernizację tej ulicy na odcinku od ul. Rajskiej do alei Trzech Wieszczów, a teraz sypie się drugi jej fragment. - Odcinek ten jest w dobrym stanie technicznym. Pozsiada kilka ubytków w nawierzchni w rejonie ścieku linowego, które będą naprawiane w lipcu - mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

FLESZ - Produkty od Nestlé są niezdrowe?

od 16 lat

Spacerując wzdłuż ulicy Karmelickiej od al. Trzech Wieszczów można podziwiać zmodernizowaną ulicę i torowisko do skrzyżowania z ul. Rajską. Dalej już nie jest tak elegancko. Ulica, głównie w okolicach kratek kanalizacyjnych, w paru miejscach zapada się. Są też ubytki kostki brukowej. Taki stan drogi można obserwować do rejonu teatru Bagatela.

- Przeprowadziliśmy dodatkowy przegląd Karmelickiej. W ocenie naszych inspektorów nie ma pilnej potrzeby generalnego remontu ul. Karmelickiej na odcinku od Bagateli do Rajskiej. Odcinek ten jest w dobrym stanie technicznym. Pozsiada kilka ubytków w nawierzchni w rejonie ścieku linowego. Naprawy ścieków liniowych są zaplanowane i będą realizowane w lipcu bieżącego roku. - mówi Michał Pyclik.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Berek

Z okien magistratu Karmelickiej nie widac, wiec nie wiedza co sie tam dzieje, bo i skąd?

z
zdewociałe bobo !
15 czerwca, 22:42, sinc:

Ulica z takim natężeniem ruchu aut i tramwajów nie powinna być wykonywana z takiej kostki ! Ktoś kto to zaprojektował a drugi ten kto to zatwierdził powinni sfinansować ten remont na własny koszt!

Pełna zgoda ! Dokładnie to samo chciałem napisać. Należy egzekwować odpowiedzialność finansową, karną i zawodową od urzędasów, którzy się bawią za publiczne pieniądze.Na przykład na zasadzie: 2/3 kwoty przewidzianej kontraktem byłoby wypłacane, a 1/3 dopiero po dokonaniu pełnego odbioru i konsultacjach społecznych. I żadnego przewalania kasy na lewe projekty.

s
sinc

Ulica z takim natężeniem ruchu aut i tramwajów nie powinna być wykonywana z takiej kostki ! Ktoś kto to zaprojektował a drugi ten kto to zatwierdził powinni sfinansować ten remont na własny koszt!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska