Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Mieszkańcy zwracają uwagę na niedoskonałości Zalewu Nowohuckiego. ZZM odpowiada, że nie jest to jeszcze inwestycja zamknięta

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Zalew to perła Nowej Huty, ale jest tam sporo niedoskonałości
Zalew to perła Nowej Huty, ale jest tam sporo niedoskonałości Michał Drewnicki/Facebook
Rozjeżdżone fragmenty trawnika, błoto w niektórych miejscach, kiepska jakość wody - m.in na takie niedoskonałości skarżą się mieszkańcy, którzy odwiedzają teren zrewitalizowanego Zalewu Nowohuckiego. Radny Michał Drewnicki złożył interpelację w tej sprawie do prezydenta miasta prosząc o interwencję. Z kolei Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej zwraca uwagę, że projektując teren wokół zalewu nikt nie spodziewał się tak wielu odwiedzających. - Zapewniam, że niedoskonałości będą na bieżąco naprawiane - mówi Piotr Kempf.

FLESZ - Boże Ciało z obostrzeniami. Są wytyczne GIS w sprawie pielgrzymek

Mieszkaniec wskazuje niedoróbki

"Tężnia solankowa po latach budowy została oddana do użytku mieszkańców Krakowa, jednak jej otoczenie (najbliższe i dalsze) do dzisiaj nie jest dokończone, nie jest zadbane należycie – pod względem wygody wypoczynku, a także estetyki otoczenia" - żali się jeden z mieszkańców.

Na dowód przesłał zdjęcia, które sam wykonał. Możemy na nich zobaczyć spore fragmenty ubitej ziemi pozbawionej trawy, rozjeżdżonych fragmentów trawnika czy też błota pokrywającego chodniki. Zwrócił również uwagę na złą nawierzchnię na placyku zabaw.

Radny składa interpelację

Na jego prośbę radny Michał Drewnicki, wystosowałem interpelację do prezydenta Jacka Majchrowskiego, przesyłając pismo i fotografie. Prezydent ma teraz 14 dni na ustosunkowanie się do złożonego wniosku.

Tymczasem głos zabrał Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

- Po zniesieniu obostrzeń zalew stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, trzeba pamiętać, że to też ma wpływ na szybsze zużycie niektórych miejsc. Cały czas obserwujemy jak działa zrewitalizowany teren nad zalewem i na bieżąco będziemy m.in. dosiewać trawę i dostawiać ławki - mówi Piotr Kempf.

Dyrektor ZZM zapewnia, że w budżecie miejskim na następny rok na pewno będą zarezerwowane środki na inwestycje wokół zalewu.

A co z poprawa jakości wody w zalewie?

Mieszkańcy zwracają również uwagę na kiepską jakość wody w akwenie. W tej sprawie odbyła się wizja lokalna kanału Młynówka, przez który wpływają nieczystości do Zalewu Nowohuckiego. Zarząd Zielenie Miejskiej uznał, że najlepszym wyjściem będzie zamknięcie kanału. To ma zapobiec dostawaniu się do akwenu bakterii E.coli oraz paciorkowców kałowych, które są niebezpieczne dla ludzi. ArcelorMIttal, który zarządza kanałem, nie mówi nie zamknięciu, ale wcześniej musi sprawdzić, jaki będzie to miało wpływ na proces technologiczny, do którego potrzebna jest woda czerpana właśnie z Młynówki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska