FLESZ - Co zrobić, gdy drzewo zniszczyło Ci auto
Wykonawca będzie musiał m.in. przygotować materiały, dotyczące zagospodarowania terenu, w tym lokalizację budynków, wolier oraz wybiegów dla zwierząt. Będzie też musiał zaproponować dojazd do placówki w dwóch wariantach, a także przygotować koncepcję zaopatrzenia we wszelkie konieczne media - wodę, gaz, prąd.
Oferty można składać do czwartku, 8 października. Koncepcja architektoniczno-budowlana powinna być gotowa w pierwszej połowie 2021 roku.
- W oparciu o ten materiał, będziemy zlecać przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę - informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie. Aktualnie w Wieloletniej Prognozie Finansowej na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na realizację przewidziano 4,9 mln zł.
Jako teren pod budowę ośrodka dla dzikich zwierząt wskazana została w konsultacjach społecznych działka na obszarze Lasów Tynieckich w Krakowie.
Przewiduje się, że w ciągu roku ośrodek będzie mógł przyjąć i obsłużyć ok. 3 tys. zwierząt. Początkowo inwestycja ma objąć 1,8 ha z możliwością rozbudowy do ok. 3 ha. Układ obiektów na terenie inwestycji zostanie zaprojektowany tak, aby była możliwość rozbudowy ośrodka o kolejne woliery dla zwierząt.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
