MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Radni zadecydowali o przekazaniu działek z przeznaczeniem na inwestycje MPEC

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie przekazania działek, na których Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma realizować inwestycje.
Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie przekazania działek, na których Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma realizować inwestycje. Anna Kaczmarz
Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę w sprawie przekazania gminnych działek, na których Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma realizować inwestycje.

FLESZ - Takiej podwyżki w tym wieku jeszcze nie było

od 16 lat

Projekt dotyczy wyrażenia zgody na wniesienie w formie aportu prawa własności nieruchomości gruntowych składających się z dwóch działek ewidencyjnych położonych w Nowej Hucie o powierzchniach 1,13,92 ha i 2,57,82 ha. Łączna powierzchnia tych działek to 3,71,74 ha. Aport ma być wnoszony do Krakowskiego Holdingu Komunalnego z przeznaczeniem na podwyższenie
kapitału zakładowego MPEC.

- Nieruchomości mają być przeznaczone na realizację zadania statutowego MPEC, jakim jest budowa centrum logistyczno–magazynowego oraz drugiego zadania wynikającego z porozumień zawartych z gminą Kraków, jakim jest budowa miejskiego magazynu przeciwpowodziowego - poinformował Michał Marszałek, dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Krakowa podczas sesji Rady Miasta Krakowa.

Komitet przedstawicieli mieszkańców i sympatyków rejonów Rajska, Kosocic i Soboniowic przygotował petycję do władz Krakowa w sprawie podjęcia pilnych działań oraz wyrażenia sprzeciwu, który uniemożliwiłby budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków-Myślenice pięcioma z sześciu proponowanych korytarzy.

Mieszkańcy Krakowa protestują przeciwko budowie nowej drogi ...

Zaznaczył, że jeżeli chodzi o przeznaczenie wspomnianych dwóch nieruchomości, to w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Czyżyny Łęg jedna działka znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, natomiast druga działka znajduje się w obszarze oznaczonym jako teren zabudowy usługowej.

- Jeżeli chodzi o koszty inwestycji związanej z budową obu magazynów, poniesie je w całości Miejskie Przedsiębiorstwo
Energetyki Cieplnej S.A w Krakowie, natomiast obie inwestycje są związane z koniecznością zabezpieczenia zaplecza magazynowego, a magazyn przeciwpowodziowy jest związany z realizacją przez gminę Kraków zadań związanych z przeciwdziałaniem powodzi. Jest już zawarte porozumienie między MPEC, a jednostką budżetową Klimat-Energia-Gospodarka Wodna, na mocy którego, ta jednostka będzie odpowiedzialna za obsługę magazynu - wyjaśnił dyr. Michał Marszałek.

Wartość obu działek oszacowano na 9 239 397 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska