https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rozbudowa al. 29 Listopada: Nadszedł czas wielkich wyburzeń. Rozpoczęli od pawilonu handlowego [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Trwają prace związane z rozbudową al. 29 Listopada. W związku z inwestycją potrzebne są wyburzenia obiektów na terenach, na których poprowadzona zostanie nowa droga i towarzysząca jej infrastruktura.
Trwają prace związane z rozbudową al. 29 Listopada. W związku z inwestycją potrzebne są wyburzenia obiektów na terenach, na których poprowadzona zostanie nowa droga i towarzysząca jej infrastruktura. Andrzej Banaś
Rozpoczęły się wyburzania związane z rozbudową al. 29 Listopada. W poniedziałek (1 lutego) wyburzony został pawilon handlowy przy skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza. Spowodowało to utrudnienia w ruchu pieszym.

FLESZ - Polskie mieszkania w ogonie Europy?

Przez dwa dni wykonawca inwestycji – firma Strabag – będzie wyburzał pawilon handlowy znajdujący się na skrzyżowaniu al. 29 Listopada i ul. Dobrego Pasterza. Spowoduje to utrudnienia w ruchu pieszym, m.in. zamknięty będzie chodnik na wysokości budynku, a także przejście dla pieszych przez al. 29 Listopada. Czynne będzie natomiast przejście przez ul. Dobrego Pasterza

- informuje Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Główne prace związane z wyburzaniem pawilonu handlowego prowadzono w poniedziałek (1 lutego). Utrudnienia dla pieszych będą jednak także w kolejnym dniu, w którym zaplanowano prace porządkowe.

W kolejnych tygodniach prowadzone będą wyburzenia pozostałych obiektów budowlanych kolidujących z poszerzoną al. 29 Listopada. Łącznie, w ramach zadania zostanie rozebranych 35 obiektów, w tym budynków, pawilonów handlowych, kiosków i ogrodzeń.

Przypomnijmy – zakres prac związanych z rozbudową al. 29 Listopada obejmie przebudowę istniejące drogi krajowej nr 7 na Warszawę na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granic miasta wraz z przebudową obiektów inżynierskich – w tym dwóch wiaduktów kolejowych oraz rozbudową, przebudową i budową infrastruktury: odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej i kolidującego uzbrojenia. Realizacja inwestycji ma potrwać ok. 2 lat.

Wykonawcą rozbudowy al. 29 Listopada do granicy miasta jest konsorcjum firm: STRABAG Infrastruktura Południe (lider), STRABAG (partner). Koszt inwestycji wynosi ponad 94,8 mln zł.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 kwotą ok. 72 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Malewicz

Powiedzialabym, ze raczej nadszedł czas wielkich innowacji, remontów i przeobrażeń Prądnika i ogółem Północy Krakowa. To wydaje mi się istotne, a nie - z całym szacunkiem - stary starszak, za którego nim się miasto by wzięło, to i tak by się pewnie rozpadł.

Z
Zbigniew Rusek

uważam, że przejście dla pieszych przez Al. 29-listopada w tym miejscu powinno być docelowo zmienione z zebry z sygnalizacją na kładkę lub przejście podziemne. Duża liczba sygnalizacji skutkuje korkami i smogiem. Światła powinno się stawiać tylko tramwajom, gdyż one akurat hamując oszczędzają energię, a także ograniczenia szybkości powinny dotyczyć jedynie TRAMWAJÓW (tramwaj im wolniej jedzie, tym mniej zużywa prądu).

G
Gość
1 lutego, 14:59, pxli:

A to sqrwysyny! To był zabytkowy, ponad stuletni budynek. Wcześniej informowano, że miał być on przeniesiony i odrestaurowany! A teraz nagle, bez informowania kogokolwiek, budynek wyburzono?

Wez przestań! Zabytek! Paskudna zabudowa wreszcie zniknęła !

G
Gość
1 lutego, 14:59, pxli:

A to sqrwysyny! To był zabytkowy, ponad stuletni budynek. Wcześniej informowano, że miał być on przeniesiony i odrestaurowany! A teraz nagle, bez informowania kogokolwiek, budynek wyburzono?

A jaki ma numer w rejestrze zabytków?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska