FLESZ - Zmniejszone dostawy szczepionek na COVID-19
Miniony rok był kolejnym rokiem, kiedy u stóp kopca zajmowano się rewitalizacją i zagospodarowaniem terenów pomilitarnych po zniszczonych (rozebranych po II wojnie) elementach fortu nr 2 "Kościuszko". Inwestorem prac jest Zarząd Budynków Komunalnych. Rewitalizacja ma wsparcie finansowe Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.
Komitet Kopca Kościuszki przypomina natomiast o swojej inicjatywie odbudowania całego hangaru, który miał dwie kondygnacje i zielony (porośnięty trawą) dach.
"Naszym marzeniem jest, aby w tym miejscu mógł powstać Instytut Kościuszkowski - jednostka, której działalność byłaby skupiona wokół postaci i spuścizny Tadeusza Kościuszki oraz kultywowania i popularyzacji tradycji kościuszkowskich. Wiemy już, że nie będzie łatwo, ale jesteśmy zdeterminowani, aby ten cel osiągnąć"
- napisali przedstawiciele Komitetu na profilu facebookowym Kopca Kościuszki.
W hangarze Bastionu I, budowli obronnej wzniesionej w latach 1850-56, znajdowały się niegdyś działa, z których mógł być prowadzony ostrzał. Budynek miał grube mury: w środku kamień wapienny i tłuczeń ceglany, a lico z cegły. Komitet Kopca Kościuszki chciałby odbudować hangar według projektów austriackich, a następnie wykorzystać jako miejsce przeznaczone na działalność biurową i naukową Instytutu Kościuszki.
- Kraków sprzed niemal stu lat na kolorowych zdjęciach!
- Kolejny słynny sklep wycofuje się z Polski! Jest ich coraz więcej [GALERIA]
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Nowy sklep internetowy Magdy Gessler. Ceny zwalają z nóg. Flaczki za 50 złotych!
- Mieszkania w Krakowie dla milionerów. Tak można mieszkać!
- Andrzej Duda jednym telefonem załatwił otwarcie stoków
