- Jerzy Ostrowski to postać wyjątkowa. Jednak gdybyśmy chcieli opowiedzieć całą historię jego życia, brakłoby nam na to czasu. Był to utytułowany zawodnik, mistrz sportu, który na swoim koncie miał wiele tytułów mistrzowskich. Nie tylko na szczeblu krajowym, ale i międzynarodowym – mówił podczas otwarcia wystawy dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Tomasz Kosecki i dodał – „Modelarstwo samo w sobie jest dziedziną lotnictwa i niekoniecznie każdy modelarz może zostać konstruktorem lotniczym, czy pilotem. Ale samo modelarstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, bo żeby latać modelami, trzeba mieć praktyczną wiedzę, podobną do tej, którą posiada pilot samolotu”.
Życiorys i osiągnięcia Jerzego Ostrowskiego są naprawdę bardzo bogate. Dwukrotnie został on mistrzem świata, trzykrotnie wicemistrzem świata oraz dwukrotnie mistrzem Europy. Specjalizował się w klasach: F2B (modelach akrobacyjnych na uwięzi) i F4B (makietach samolotów latających na uwięzi). W latach 1961-1984 kilkadziesiąt razy zdobył tytuł mistrza i wicemistrza Polski.
- Aby osiągnąć to co Jerzy Ostrowski, trzeba było mieć talent i samozaparcie, zwłaszcza patrząc na czasy, w których przyszło mu żyć – mówił Tomasz Kosecki.
Podczas otwarcia wystawy głos wzięła również rodzina Ostrowskiego, która dziękowała dyrektorowi Muzeum oraz Ewie Cuber-Strutyńskiej, kierowniczce działu zbiorów – za utworzenie wystawy. Wszyscy goście z zaciekawieniem i podziwem oglądali samolot amatorski Jerzego Ostrowskiego w sali wystawienniczej Gmachu Głównego.
-Chcemy podziękować Dyrekcji, że tak pięknie i z taką pasją zachowaliście się wobec naszego taty- podsumowała Izabela Nowicka – Piaskowska.
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogromne podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce. Kto dostał najwięcej?
- Miss Małopolski 2022 wybrana! Koronę założyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza
- Wielkie wykopy. Totalna zmiana krajobrazu na północy Krakowa
