Dlaczego jesienią tak często chorujemy?

Chodzi o miejsce na północy Krakowa, między ulicami Gustawa Morcinka, Jana Długosza i Krajobrazową. Zapytaliśmy urzędników z Wód Polskich o co chodzi z tym zbiornikiem. Dlaczego nie służy mieszkańcom do pływania i plażowania? Taką dostaliśmy odpowiedź:
"Zbiornik w Zesławicach to sztuczny zbiornik wodny powstały w latach 60-tych XX wieku w wyniku spiętrzenia wód rzeki Dłubni zaporą ziemną dla celów związanych z redukcją fali powodziowej na rzece Dłubnia oraz retencjonowaniem wody dla wyrównania przepływów poniżej zapory i poboru wody dla Huty im. Lenina później im. Sendzimira obecnie Arcellor Mittal.
Innymi słowy głównym celem funkcjonowania zbiornika jest ochrona przeciwpowodziowa. Właścicielem urządzenia wodnego jest Skarb Państwa, a obecnym administratorem PGW Wody Polskie RZGW w Krakowie. Na terenie zbiornika istnieje całkowity zakaz kąpieli. Niemniej jednak sam obszar zbiornika jest powszechnie dostępny (oprócz ogrodzonej części zapory czołowej i urządzeń upustowych).
Natomiast, to nie do zadań PGW Wody Polskie należy zagospodarowanie rekreacyjne tych terenów - rekreacja nie należy do działań statutowych Wód Polskich."
- Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu!
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Pokoje do wynajęcia w Krakowie. Cena? Od 600 do nawet 1500 złotych!
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
- Punkty karne. Nowy taryfikator punktów 2022. Co zmieniło się od 17 września?