Przypomnijmy – w wakacje 2017 roku w miejscu parkingu pod Urzędem Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych, w ramach krakowskiego Święta Zieleni, powstał tymczasowy skwer, którego charakterystycznym elementem były różowe huśtawki. Niemal od razu zostały zapełnione przez mieszkańców i turystów, którzy z dumą robili sobie na nich „selfie”. Były też donice z roślinami i trawiasty dywan. Później były próby stworzenia tego miejsca na stałe, ale się nie powodziły przed opór urzędników.
Temat wrócił w ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. Nowy prezydent Krakowa nie wykluczał takiego ruchu, choć nie zapowiadał, że na 100 proc. zamieni parking w skwer. To był postulat jego głównego kontrkandydata Łukasza Gibały. - To jeszcze musimy przeanalizować. Mimo wszystko, ja również byłbym za tym, jednak ta decyzja będzie potrzebowała czasu - stwierdził Aleksander Miszalski już po wygranych wyborach. Może ten czas właśnie nadszedł wraz z ogłoszeniem listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.
Jest lista projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych poddanych pod głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa
Zapraszamy do zapoznania się z wykazem projektów, na które będzie można głosować w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbywać będzie się od 13 do 27 września. Pod głosowanie zostanie poddanych w sumie 694 projektów, w tym 118 ogólnomiejskich i 574 dzielnicowych.
Podczas głosowania będzie można oddać głos na sześć różnych projektów:
- trzy projekty o charakterze dzielnicowym
- trzy projekty o charakterze ogólnomiejskim.
Oceny projektu dokonuje głosujący. Najwyżej oceniony projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej oceniany – 1 punkt. Głosować będzie można elektronicznie, poprzez dedykowaną platformę internetową (która będzie udostępniona w trakcie trwania głosowania) lub w stacjonarnych punktach do głosowania, które zostaną ustalone i ogłoszone w późniejszym terminie.
