FLESZ - Koronawirus z RPA odporny na szczepionkę AstraZeneca?
Na książkę składają się eseje, teksty teoretyczne, wiersze, wspomnienia oraz utwory prozatorskie. Łącznie 25 głosów, poruszających takie tematy jak: pandemia, lockdown, nostalgia, turystyka, ekologia, zdrowie psychiczne, teorie spiskowe, rasizm, tożsamość, prawa osób LGBTQ+, dźwięk i muzyka oraz niestabilne warunki pracy w branży muzycznej.
Wśród autorów i autorek znaleźli się: przyrodopisarz, dziennikarze i dziennikarki, autorki i autorzy powieści, teoretycy i teoretyczki, kuratorzy i kuratorki oraz aktywiści i aktywistki. Premierowe wydanie dostępne jest na razie jedynie w formie papierowej oraz w języku angielskim. W niedalekiej przyszłości przygotowane zostanie również wydanie w języku polskim.
Płyta „Intermission” to nie przypadkowa składanka, ale spójna i przemyślana całość, wydana na podwójnym winylu oraz w formie cyfrowej. Raz zaprasza do medytacji i uspokaja, a kiedy indziej pobudza i wzmaga grozę. Usłyszymy na niej materiały najciekawszych
współczesnych artystów i artystek, elektronicznych oraz eksperymentalnych, zaproszonych przez Unsound do współpracy.
Artyści występujący na płycie reprezentują różne środowiska, kraje oraz centralne i peryferyjne perspektywy. Twórcy i twórczynie z Polski, postaci związane z ugandyjskim festiwalem Nyege Nyege z Kampali oraz szanghajskim wydawnictwem SVBKVLT. Niektórzy z nich pojawią się w zaskakujących połączeniach: SOPHIE i Jlin, VTSS i Varg2™ czy Agata Harz i Katarzyna Smoluk-Moczydłowska z Timem Heckerem.
Będzie można też posłuchać fragmentu „Weavings”, czyli koncertu, który odbył się online z udziałem artystów i artystek z całego świata (USA, Polska, Palestyna, Indonezja, Meksyk, Francja) kuratorowanego przez Nicolása Jaara.
Spoiwem całego albumu są dokonane w ubiegłym roku nagrania terenowe, wśród nich m.in. rejestracje z nowojorskich protestów (DeForrest Brown, Jr. i James Hoff’s), dźwiękowe pejzaże z Północnej Anglii (Chris Watson, znany ze współpracy z sir Davidem Attenborough), zapis życia w berlińskim mieszkaniu w trakcie lockdownu (zdobywczyni Oscara Hildur Guðnadóttir i Sam Slater) oraz nagrania z płonących lasów Amazonii (Ben Frost).
Oficjalna premiera obu wydawnictw odbędzie się 5 marca, ale już teraz można zamówić ją za pośrednictwem strony internetowej festiwalu i jego profilu w serwisie Bandcamp.
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Amazon, Aliexpress czy Allegro notują rekordowe obroty. Co dalej czeka handel?
- Oto firmy o największych przychodach pod Wawelem! [TOP 30]
- Polacy śmieją się ze swoich zarobków i... stylu życia [MEMY]
- W Krakowie najdroższe mieszkania są w dzielnicy... Zaskoczenie!
- Ten sklep codziennie odwiedzają tysiące Polaków. Zobacz najlepsze memy o Biedronce
