FLESZ - Ceny mieszkań nadal w górę
Pierwsza w Polsce kolej linowo-terenowa ruszyła 8 grudnia 1937 roku z dolnej stacji, położonej 584 m n.p.m., trasą o długości 642 m do stacji znajdującej się na Górze Parkowej. Zarówno dolna i górna stacja kolei stanowi przykład awangardowego modernizmu. Krynica w okresie dwudziestolecia międzywojennego była luksusowym kurortem, miejscem odpoczynku i uzdrowiskiem dla rzeszy zamożnych klientów. Swoim usytuowaniem oraz pięknem modernistycznego stylu odzwierciedlała wysoką kulturę odradzającej się Polski, podkreślając ponadczasową elegancję swych czasów. Góra Parkowa - ikona Krynicy lat 20. XX wieku - od lat kojarzona z sielanką, piękną panoramą, długimi spacerami po lesie, przyjazną dla dzieci atmosferą. Teraz znów ma tak być postrzegana.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ośrodek PKL na Górze Parkowej wraca do swoich przedwojennych tradycji. W odnowionym budynku powstanie między innymi restauracja i tarasy widokowe. Pojawią się także dodatkowe atrakcje dla turystów przenoszące ich w klimat dwudziestolecia międzywojennego oraz udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub podróżujących z dziecięcymi wózkami.
- Postanowiliśmy poszerzyć od razu zakres inwestycji o dolną stację, by jak najszybciej znowu móc zaprosić turystów do naszego ośrodka na Górze Parkowej. Dzięki temu zmniejszymy do minimum czas, w którym ośrodek pozostanie zamknięty dla zwiedzających
- zaznacza Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.
Podróż do Krynicy z czasów dwudziestolecia międzywojennego zacznie się już w dolnej stacji kolei PKL. W ramach projektu wnętrza budynków zostaną zaaranżowane tak, aby wydobyć najlepsze cechu stylu lat 30. Klasyczne przestrzenie zostaną wzbogacone szeregiem nowinek technologicznych i projekcji multimedialnych, aby zapewnić najwyższą jakość doświadczeń i przenieść gości Góry Parkowej do lat 30. XX wieku.
W górnej stacji ośrodka powstaje restauracja nawiązująca klimatem i wyposażeniem do całościowej wizji realizowanej przez PKL. Przebudowie ulegnie także dziedziniec wewnętrzny, z którego półokrągłymi schodami będzie można dostać się na słoneczny taras restauracji. Nowa nawierzchnia umożliwi tam przeprowadzanie dancingów, których tradycja na Górze Parkowej sięga lat 30-tych ubiegłego wieku. Ważnym elementem planowanej renowacji jest dobudowanie dwóch tarasów na piętrze restauracji o łącznej powierzchni ponad 200 m2. W całym budynku pojawią się też nowe toalety.
- Za nic mają przepisy! Sądeccy mistrzowie parkowania w akcji
- Najwięksi pracodawcy na Sądecczyźnie. Te firmy zna cała Polska
- Budynek "A" Wyższej Szkoły Biznesu przekształcają w blok z tanimi mieszkaniami
- Aktualne oferty pracy w Nowym Sączu i w regionie. Kogo szukają pracodawcy?
- Co zarejestrowały kamery Google Street View w sądeckich parkach?
