ŁKS Łagów - Cracovia II. Osłabione "Pasy" powalczyły, ale uległy liderowi

Jacek Żukowski
ŁKS Łagów pokonał Cracovię II 2:1
ŁKS Łagów pokonał Cracovię II 2:1 Kamil Bielaszewski
W meczu na szczycie trzeciej ligi ŁKS Łagów pokonał Cracovię II. "Pasy" tracą dystans do czołówki ligi.

Cracovia II wybrała się na mecz z liderem trochę osłabiona, nie było bowiem m.in. Marcina Budzińskiego, Przemysława Kapka i Thiago, (dwaj pierwsi byli w kadrze pierwszego zespołu na mecz z Lechem. Gospodarze zaatakowali od początku i Wilk uratował gości od straty gola w 8 min po uderzeniu Orlika.

Ten zawodnik był faulowany przez Wiśniewskiego w polu karnym. Wykonawcą „11” był Imiela, ale znów Wilk zachował się fantastycznie, broniąc karnego! Ale po faulu Zauchy gospodarze mieli drugiego karnego. Tym razem Rogala zmienił Wilka i było 1:0. Nie minęło pół godziny gry, a już był remis. Indywidualną akcję Strózika sfinalizował bowiem Gut. Niebawem mogło być 1:2 bo Jodłowski zdecydował się na uderzenie z połowy boiska, ale ostatecznie bramka nie padła.

Po wyrównanych pierwszych minutach po przerwie fenomenalne uderzenie Imieli dało miejscowym prowadzenie. Krakowianie starali się o remis, ale nie dali rady. Zwłaszcza, że czerwona kartkę zobaczył Bracik.

ŁKS Łagów - Cracovia II 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Rogala 15 karny, 1:1 Gut 27, 2:1 Imiela 57.
ŁKS: Lipiec – Seweryn, Szymocha, Rogala, Tonia – Mydlarz, Mianowany (77 Kafel), Waniek – Orlik, Chełmecki (67 Lepiarz), Imiela.
Cracovia II: Wilk – Bracik, Pieńczak, Jodłowski, Zaucha – Stachera, Ożóg (84 Kanach), Gut (75 Nowicki), Ogorzały, Wiśniewski (83 Mrozik) – Strózik.
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Mydlarz, Szymocha - Ożóg, Bracik, Jodłowski. Czerwona kartka: Bracik, druga żółta, 90+1). Widzów: 300.