Kandydaci na burmistrzów dwoją się i troją, aby dotrzeć, a przede wszystkim przekonać mieszkańców Zakopanego do oddania na nich głosu. Niemal w każdy wieczór w Zakopanem organizowane jest spotkanie wyborcze z jednym z kandydatów.
Szóstka Agnieszki Nowak-Gąsienicy dla Zakopanego
Obecna wiceburmistrz Zakopanego, która stara się zdobyć stanowisko burmistrza miasta, podczas spotkania na Krzeptówkach przedstawiła swój program wyborczy. Szóstka dla Zakopanego, to sześć tematów, na które w przypadku wygranych wyborów Agnieszka Nowak-Gąsienica jako burmistrz będzie kładła szczególny nacisk.
Wśród najważniejszych tematów znalazły się:
- Zielone Zakopane, a w nim m.in. ograniczenie ruch samochodów w mieście, poprawa jakości powietrza, rozbudowa sieci geotermalnej i oczyszczalni ścieków Łęgi, montaż automatów na butelki PET wydających w zamian karmę dla psów.
- Aktywne Zakopane to pomysł na budżet obywatelski, współpraca z organizacjami pozarządowymi i rozwój Karty Mieszkańca
- Zakopane blisko ludzi - to pomysł uruchomienie centrum Wsparcia Rodzin w Chorobie “Nasz Dom”, a także zapewnienie pomocy psychologicznej, dostępu do mieszkań komunalnych i socjalnych i rozbudowa systemu monitoringu.
- Kulturalne Zakopane - to pomysł na rozwój obecnie organizowanych imprez w mieście, wspieranie kultury rodzimej i troska o estetykę przestrzeni publicznej;
- Sportowe Zakopane - to rozbudowa infrastruktury sportowej oraz zacieśnienie współpracy z klubami sportowymi, a także budowa ścieżek rowerowych i biegowych;
- Kluczowe inwestycje, a wśród nich budowa stadionu przy ul. Orkana, budowa centrum przesiadkowego w Kuźnicach, budowa parkingu zaporowego, budowa widowiskowej hali wielofunkcyjnej, hali sportowej oraz pozyskanie funduszy na ten cel.
Spotkanie odbyło się w środę 6 marca i stało się także okazją do opowiedzenia co zostało w ostatniej kadencji zrobione dla Zakopanego oraz do przedstawienia radnych kandydujących w nadchodzących wyborach.
Mariusz Koperski z mieszkańcami Harendy rozmawiał o promocji Zakopanego
- Trzeba pracować, żeby Zakopane było silną marką turystyczną. To co się dzieje w ostatnim czasie pokazuje jak dużo jest jeszcze do zrobienia. Mamy przykład na to jak słabą marką jest Zakopane, skoro jeden mały filmik pokazuje, że można osłabić Zakopane w Polsce, a może jeszcze dalej. Za słabą marką stoi słaba promocja. Promocja, to działania, które powodują, że ktoś daleko stąd podejmuje decyzję, że warto spędzić w Zakopanem wolny czas, że warto poświęcić pieniądze, wsiąść w samochód, samolot i spędzić tu czas - mówił podczas spotkania Mariusz Koperski, kandydat na burmistrza Zakopanego. - Zakopane ostatnio jest obciachowe. Pamiętacie te czasy, że ludzie chwalili się, że jadą do Zakopanego? To był taki dobry snobizm, że ktoś spaceruje po Zakopanem, po Krupówkach z nartami na ramieniu. Czy teraz ludzie tak się chwalą? Mam wrażenie, że nie - dodał.
W trakcie spotkania głos zabrali także przybyli na spotkanie mieszkańcy, radni i kandydaci na radnych. - Największą antyreklamą dla Zakopanego była końcówka ferii. Dwa tygodnie przed końcem zaczynają budowę ronda na wjeździe do miasta. Na głównych ulicach zaczynają wycinanie uszkodzonych fragmentów jezdni. Ktoś może powiedzieć, że wszędzie remontują, ale my jesteśmy miastem turystycznym - mówił jeden z przybyłych mieszkańców.
Dopytywał także w kwestii misia z Krupówek, który zrobił Zakopanego antyreklamę. - Czy była jakakolwiek reakcja ze strony miasta w tej sprawie? To nie jest góral, to nawet nie jest mieszkaniec Zakopanego - kontynuował wypowiedź.
Pod koniec spotkania Zbigniew Szczerba prowadzący spotkanie przedstawił kandydatów na radnych z tego okręgu.
Zaczyna się nieczysta gra wyborcza pod Tatrami. Z tablic w Z...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
