Mika i spółka sięgnęli po pierwsze trofeum

MVP meczu o Superpuchar Polski został wybrany Mateusz Mika
MVP meczu o Superpuchar Polski został wybrany Mateusz Mika Karolina Misztal
W meczu o Superpuchar Polski siatkarzy, który rozegrano w Poznaniu, Lotos Trefl Gdańsk wygrał po tie-breaku z Asseco Resovią.

Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 25:18, 23:25, 22:25, 15:12)
Asseco Resovia: Drzyzga, Kurek, Dryja, Paszycki, Penczew, Śliwka, Wojtaszek (libero) oraz Achrem, Schoeps, Tichacek.
Lotos Trefl: Falaschi, Troy, Gawryszewski, Grzyb, Mika, Schwarz, Gacek (libero) oraz Dębski, Hebda, Schulz, Stępień.

Przed inauguracją nowego sezonu PlusLigi była to pierwsza oficjalna próba sił dwóch najlepszych zespołów poprzednich rozgrywek. Wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski okazał się lepszy od mistrza kraju. Trofeum wręczył siatkarzom prezes PZPS Paweł Papke.

Gdańszczanie wygrali dwa pierwsze sety (drugiego bardzo pewnie). W trzecim długo prowadzili - na drugiej przerwie technicznej było 16:13 - więc można było liczyć, że szybko rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Prawie 5-tysięczna widownia doczekała się jednak wielkich emocji. Rzeszowianie jeszcze w tej części poprawili grę (17:18) i choć w końcówce roztrwonili trzypunktową przewagę (z 19:22 do 22:22), to wzięli tę partię.

W czwartym secie kontrolowali przebieg wydarzeń, wysoko prowadząc (14:21). Lotos Trefl zdobył się na zryw, zbliżając się na punkt (21:22). Resovia ocknęła się w ostatnim momencie i doprowadziła do tie-breaka.

W decydującej, wyrównanej partii to mistrz Polski długo grał nieco lepiej i prowadził w końcówce 2 punktami (9:11). Gdańszczanie szybko wyrównali, a dwa skuteczne bloki dały cenną przewagę (13:11), którą udało się obronić.

MVP meczu został Mateusz Mika (Lotos Trefl). Najskuteczniejszy w ekipie zwycięzców był Murphy Troy (18 pkt), a w gronie pokonanych - Bartosz Kurek (aż 31 pkt).

Materiał oryginalny: Mika i spółka sięgnęli po pierwsze trofeum - Dziennik Polski