FLESZ - Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Od 3 czerwca wielbiciele utworów Włodzimierza Wysockiego będą mieli szansę odkryć je na nowo dzięki Tomaszowi Wachnowskiemu, który podjął się ich aranżacji i interpretacji. Piosenki, w nowym tłumaczeniu Adama Ochwanowskiego, zyskują zupełnie nowy wymiar, a nowe, świeże podejście Wachnowskiego nadaje utworom Wysockiego nowy wymiar.
Novika czyli Kasia Nowicka, znana z polskiej sceny klubowej, powróciła do swoich muzycznych korzeni podczas kameralnego koncertu w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Jej występ można będzie obejrzeć już 7 czerwca o godzinie 19.00. W materiale nie zabrakło utworów ze wszystkich albumów artystki, która okrasiła spotkanie muzycznymi wspomnieniami oraz nutą nostalgii. Novice towarzyszył jej zespół – Miłosz Oleniecki (klawisze, elektronika) oraz Rafał Dutkiewicz (perkusja).
Festiwal Małych Form Teatralnych to organizowane od ponad pięćdziesięciu lat święto teatru, w którym główną golę gra młodzież krakowskich szkół. FMFT jest ogromną szansą dla młodzieży szkół średnich na zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych na scenie krakowskiego Teatru Groteska w następujących kategoriach: poezja śpiewana, poezja recytowana, taniec, sztuka teatralna, film. Zmagania młodych artystów można będzie oglądać od 9 do 11 czerwca.
Rozmowa z Wiesławem Myśliwskim to kolejna propozycja na czerwcowe popołudnia. Zorganizowane przez Wydawnictwo Znak spotkanie z cyklu „Dorwać Mistrza” to niezwykła okazja, by poznać bliżej jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Inspiracją dyskusji będzie książka Wiesława Myśliwskiego "W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy". Spotkanie poprowadzi Jerzy Illg, a z pisarzem porozmawiają Wojciech Bonowicz i Bogdan Tosza. Gościem specjalnym będzie Dominika Bednarczyk. Materiał będzie dostępny od 3 czerwca od godz. 18.
Czteroodcinkowa opowieść o historii radioodbiorników stworzona przez Muzeum Inżynierii i Techniki to propozycja dla wszystkich, którzy lubią zagłębiać się w meandry historii i odkrywać tajemnice przedmiotów codziennego użytku. Tym razem uwaga twórców skupi się na radioodbiornikach: kiedy powstały i jaki miały w tym udział polskie przedsiębiorstwa? Dlaczego budowanie amatorskich radioodbiorników stało się popularne? Muzeum przy ul. Św. Wawrzyńca uchyli rąbka tajemnicy i zdradzi, jak różnorodne zbiory z zakresu historii, techniki, inżynierii, przemysłu i rzemiosła posiada w swojej kolekcji.
W ramach cyklu „Filmowe Środy z AMA Film Academy” co tydzień, począwszy od drugiej połowy czerwca, na platformie Play Kraków publikowane będą trzy najciekawsze prace słuchaczy i absolwentów, powstające na przestrzeni wielu lat działalności AMA. W selekcji znajdą się różnorodne filmy – od czarno-białych etiud operatorskich, przez projekty gatunkowe, po dłuższe formy dokumentalne i fabularne. Wśród nich zobaczymy zarówno filmy prezentowane i nagradzane na festiwalach, jak i nieodkryte dotąd obrazy.
- Odkryte baseny w Krakowie to... prehistoria. Pamiętacie Cracovię, Wisłę i Polfę?
- Złote lata 90. Tak wyglądał Kraków niemal 30 lat temu!
- Gdzie wybrać się w niedzielę? Pomysł na jednodniową wycieczkę
- 15 lat temu wielka galeria zmieniła centrum Krakowa. Jak miasto wyglądało bez niej?
- Oto najnowsze hity z kartkówek szkolnych (FOTO)
- Romantyczne miejsca na randkę w Krakowie