https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nocny burmistrz ma walczyć z pijackimi wybrykami w centrum Krakowa, ale zaczyna od... śmieci i toalet

Marcin Banasik
Pierwsze spotkanie, z udziałem burmistrza nocnego – przewodniczącego komisji –odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Osoby znajdujące się w komisji pełnią swoje funkcje społecznie, wobec czego nie pobierają wynagrodzenia.
Pierwsze spotkanie, z udziałem burmistrza nocnego – przewodniczącego komisji –odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Osoby znajdujące się w komisji pełnią swoje funkcje społecznie, wobec czego nie pobierają wynagrodzenia. Aneta Żurek
Hałas, alkohol, zakłócanie ciszy nocnej - to najbardziej przeszkadza mieszkańcom ścisłego centrum Krakowa. Lokatorzy kamienic mieli nadzieję, że nocny burmistrz zacznie swoją pracę od działań zmierzających do rozwiązania tych problemów. Tymczasem pierwsze dni pracy nocnego burmistrza przyniosły wydłużenie godzin otwarcia miejskich toalet oraz zwiększenie częstotliwości wywozu śmieci z Rynku Głównego i Kazimierza. Pojawią się też dodatkowe kosze na odpady na Kazimierzu – przy ul. Józefa, Meiselsa, Szerokiej i na placu Nowym. Na Rynku możliwe będzie przesunięcie koszy w miejsca, które najbardziej tego wymagają.

Pierwsze spotkanie burmistrza nocnego i Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy

Prezydent podpisał wczoraj (7 sierpnia) zarządzenie w sprawie powołania Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy. Zespół składa się z przedstawicieli instytucji, służb, wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Krakowa, które mają istotne znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki nocy. Członkami komisji są także przedstawiciele strony społecznej, czyli stowarzyszeń: przedsiębiorców, mieszkańców oraz nieformalnych grup mieszkańców. Pierwsze spotkanie z udziałem burmistrza nocnego – przewodniczącego komisji – odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Osoby znajdujące się w komisji pełnią swoje funkcje społecznie, wobec czego nie pobierają wynagrodzenia.

Przynieść ulgę mieszkańcom

Praca burmistrza nocnego, ze wsparciem Komisji Zrównoważonej Gospodarki Nocy, skupia się przede wszystkim na największych wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem miasta nocą. Jednym z najważniejszych zadań będzie opracowanie strategii dalszego działania na podstawie badań, analiz i monitoringu branży turystycznej. Efektem tych prac stanie się wprowadzenie zasad i standardów funkcjonowania gospodarki nocy w obszarach przedsiębiorczości, kultury i dziedzictwa, turystyki, bezpieczeństwa i porządku publicznego, komunikacji w mieście oraz zdrowia publicznego. W praktyce oznacza to wprowadzenie rozwiązań, które przyniosą ulgę mieszkańcom i jeszcze lepiej zabezpieczą bezcenne dziedzictwo Krakowa.

Przypomnijmy, 16 lipca prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przedstawił nocnego burmistrza. Został nim Jacek Jordan - historyk kultury, pedagog, przedsiębiorca, przewodnik turystyczny, pilot wycieczek po całej Europie, posiadający 18-letni staż pracy na rynku turystycznym: krakowskim, krajowym i międzynarodowym, dowódca patroli City Helpers, mieszkaniec Krakowa. Jego pracę będzie wspierać Komisja Zrównoważonej Gospodarki Nocnej.

Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?

od 7 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska