https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto 10 najpiękniejszych miejsc w Tatrach na jesienne górskie wędrówki. Zobaczcie, gdzie warto iść w październiku

Łukasz Bobek
GrześTo dwuwierzchołkowy szczyt w Tatrach Zachodnich, w grzbiecie granicznym na zachód od Polany Chochołowskiej. Grześ jest odwiedzany zarówno przez polskich, jak i słowackich turystów. W zimie zjeżdżają z niego narciarze. Nartostrada istniała tutaj już przed II wojną światową, w 1956 została ponownie otwarta i obecnie dopuszczalna jest tutaj zimowa turystyka narciarska. Na szczycie znajduje się drewniany krzyż, ustawiony w 1992 roku na pamiątkę konspiracyjnych spotkań działaczy opozycyjnych z Polski i Słowacji.
GrześTo dwuwierzchołkowy szczyt w Tatrach Zachodnich, w grzbiecie granicznym na zachód od Polany Chochołowskiej. Grześ jest odwiedzany zarówno przez polskich, jak i słowackich turystów. W zimie zjeżdżają z niego narciarze. Nartostrada istniała tutaj już przed II wojną światową, w 1956 została ponownie otwarta i obecnie dopuszczalna jest tutaj zimowa turystyka narciarska. Na szczycie znajduje się drewniany krzyż, ustawiony w 1992 roku na pamiątkę konspiracyjnych spotkań działaczy opozycyjnych z Polski i Słowacji. Wikipedia
W Tatrach mamy pełnię jesieni. To dla wielu miłośników wędrówek po górskich szlakach najpiękniejsza pora roku. To właśnie teraz tatrzańskie szczyty i lasy przybierają złoto-brązowe barwy. Szlaki wyludniają się, a i pogoda jest zdecydowanie bardziej stabilna. To właśnie teraz wiele osób decyduje się na wypad w góry. Zobaczcie, które miejsce w Tatrach warto odwiedzić o tej porze roku.

Tatry jesienią są piękne i malownicze, ale mogą być bardzo niebezpieczne. Nocami temperatury na szczytach mogą spadać poniżej zera. A to oznacza, że na szlakach może być ślisko i niebezpiecznie. W najwyższych partiach już zalega śnieg.

- W Tatrach panują trudne warunki - na szlakach jest mokro, ślisko i błotniście, a niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń. Od wysokości około 2 tys. m n.p.m., na szlakach zalega cienka warstwa śniegu, co powoduje, że jest tam jeszcze bardziej ślisko. Odradzamy wyjścia w wyższe partie gór. Należy pamiętać, że przed oraz po zachodzie słońca, w górach robi się bardzo zimno, a dni są coraz krótsze - wycieczkę trzeba zaplanować w taki sposób, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Jesienią na tatrzańskich szlakach turyści mogą natknąć się na dzikie zwierzęta m.in. na buszujące w borówkach niedźwiedzie. - W razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie bez gwałtownych ruchów oddalić się w przeciwnym kierunku. Nigdy nie podchodź do zwierzęcia, np. aby zrobić mu zdjęcie. Dzikie zwierzęta bywają niebezpieczne dla człowieka - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Jesień na Hali Gąsienicowej w Tatrach

Jesień na Hali Gąsienicowej w Tatrach. Takie widoki jedynie ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska