Paweł Brożek: Po Lechii poczuliśmy ulgę

Redakcja
Polskapresse
- Szczerze mówiąc, wynik 5:2 nie odzwierciedla przebiegu meczu. Lechia grała dobrą piłkę, szczególnie w pierwszej połowie. - mówi Paweł Brożek, napastnik Wisły Kraków w rozmowie z Bartoszem Karczem.

Spodziewaliście się po pierwszej połowie, że pokonacie Lechię w takich rozmiarach?
Nie.

To, co się stało w przerwie, że zobaczyliśmy inną Wisłę?

Dużo dała nam bramka "Sobola". Szybko objęliśmy prowadzenie i poczuliśmy ogromną ulgę.

Zgodzi się Pan, że piłkarzem meczu był Andraż Kirm?
Dwie asysty, dwie bramki i wszyscy możemy cieszyć się, że Andraż zagrał znakomite spotkanie. Mamy nadzieję, że potwierdzi taką dyspozycję w kolejnych meczach.

Z drugiej strony, gdyby nie interwencje Mariusza Pawełka, to...
Szczerze mówiąc, wynik 5:2 nie odzwierciedla przebiegu meczu. Lechia grała dobrą piłkę, szczególnie w pierwszej połowie. Przed przerwą to rywale dominowali i mogli prowadzić wyżej. Przełomowe momenty to bramka Patryka, a później dobry początek drugiej połowy w naszym wykonaniu. A co do Mariusza, to nie jestem zaskoczony jego postawą. On zawsze radził sobie dobrze, tylko presja mediów czy kibiców czasami nie wpływała na niego korzystnie. Mariusz jest na tyle dobrym bramkarzem, że powinien zostać w Wiśle i bronić tutaj jeszcze długo.

Podszedł Pan do karnego i widać było, że nikomu nie chce oddać piłki.

No tak. Patryk Małecki trochę się pchał do strzelania, lecz nie oddałem piłki [śmiech].

Skoro Paweł Brożek bierze się do strzelania karnego, to musi się czuć bardzo pewnie.
W pierwszej połowie czułem się trochę osamotniony w przodzie. Przy tak rosłych obrońcach ciężko było mi się odnaleźć. Później cała nasza drużyna wyszła wyżej i widzieliśmy już parę ciekawych akcji. Ja też poczułem się pewniej i stąd wziąłem się za tego karnego.

Wypadałoby pójść za ciosem. Najpierw w Pucharze Polski, a później z Lechem.
Chcemy potwierdzić, że to zwycięstwo, to nie był przypadek. Mam nadzieję, że szczególnie w Poznaniu zagramy jeszcze lepiej niż z Lechią. Lech co prawda ma swoje problemy, ale akurat lepiej wygląda z teoretycznie mocniejszymi przeciwnikami. Dlatego czeka nas tam bardzo ciężkie spotkanie.