Pcimianka w pogoni za "ósemką". Czwarte zwycięstwo z rzędu. TABELA IV LIGI po 30. kolejce

Pcimianka - Słomniczanka 2:1 w niedzielnym (29 maja) meczu 30. kolejki grupy zachodniej IV ligi. Meczu, który dużą stawkę miał dla obu drużyn, bo obie walczą o to, by znaleźć się w nowej, lepszej IV lidze w przyszłym sezonie.

Z rzutu rożnego dośrodkował Luberda, a Onwudi dał prowadzenie gospodarzom. Trzy minuty potem mógł je podwyższyć D. Pandyra, wówczas w sytuacji sam na sam górą był Widawski. Ale uderzeniem z 20 metrów D. Pandyra pokonał go na koniec I połowy.

Pcimiance te gole utorowały drogę do zwycięstwa. Ta drużyna jest naprawdę groźna w szybkim ataku, co pokazała na początku maja Wieczystej - tamto spotkanie wprawdzie przegrała (1:3), ale od 15 maja punktuje ze 100-procentową skutecznością: cztery ostatnie mecze wygrała.

Ekipa Sadki goni czołową "ósemkę", ma do niej 5-punktową stratę, a do końca sezonu pozostały cztery kolejki. Pcimianka zagra w nich z zespołami, które nie mają już szans na utrzymanie: MKS Trzebinia, KS Chełmek, Clepardią i Garbarnią II.

Słomniczanka będzie natomiast bronić miejsca w "ósemce". A jej rozkład jazdy wygląda na dużo trudniejszy. Mianowicie: LKS Jawiszowice, Wieczysta, Dalin Myślenice, Beskid Andrychów.

Pcimianka – Słomniczanka 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Onwudi 16, 2:0 D. Pandyra 44, 2:1 Handzlik 84.
Pcimianka: Dul – Chochlinski, K. Pandyra, Kowalczyk, Korczyk - Luberda (46 D. Zalejski), Mizera, D. Pandyra, Sołtys, Zeszczuk - Onwudi (87 N. Zalejski).
Słomniczanka: Widawski – Strona (60 Filipek), Michalec, Rodrigo, Ł. Feret - Kosakowski (60 Zagrodzki), Kasza, Ochman (60 Kozicki) – Handzlik, Kozieł (80 Matyja), Wibson.
Sędziował: Szymon Putek (Wadowice). Żółte kartki: K. Pandyra – Kosakowski. Widzów: 150.

LKS Jawiszowice - Unia Oświęcim 0:1