Piłka ręczna. Małopolskie derby, Cracovia 1906 grała z SPR Olkusz [ZDJĘCIA]

Cracovia 1906 - SPR Olkusz
Cracovia 1906 - SPR Olkusz Joanna Urbaniec
W meczu I ligi piłkarek ręcznych Cracovia 1906 grała z SPR Olkusz. Miejscowe przegrały 18:24.

Przyjezdne jako pierwsze zdobyły bramkę i utrzymywały cały czas nikłe prowadzenie. W 4 min było 4:1 dla olkuszanek, w 8 - 5:4. Ani razu w tej połowie nie notowano remisu, choć gospodynie starały się gonić wynik. Udało im się zrównać z rywalkami dopiero po przerwie w 44 min było 16:16, te jednak od razu odskoczyły na 19:16 i nie dały się już dogonić.

U miejscowych szwankowała głównie skuteczność, poza tym Aleksandra Nowicka w bramce olkuszanek zatrzymywała ataki krakowianek.
Dla SPR-u to pierwsza wygrana w rozgrywkach, a dla Cracovii 1906 czwarta porażka.
W czwartek o godz. 20.30 w finale wojewódzkiego Pucharu Polski dojdzie ro rewanżu między tymi zespołami.

Cracovia 1906 - SPR Olkusz 18:24 (11:14)
Bramki: Jałowicka 6, Dzidek 4, Baranowska 2, Staroń 2, Kamusińska 1, Klimowicz 1, Podzielińska 1, Wojas 1 - Herman 8, Barczyk 4, Sioła 4, N. Sołościuk 3, Nowak 3, Mrozowska 1, O. Sołościuk 1.