Jacek Czaplewski
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Cztery gole w Białymstoku. Jagiellonia nie pozwoliła Wiśle Płock wywieźć kompletu punktów. Mecz skończył się wynikiem 2:2 (0:1), mimo że podopieczni Radosława Sobolewskiego prowadzili już 2:0.

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2
Wisła objęła prowadzenie za sprawą byłego zawodnika Jagiellonii - Cilliana Sheridana. Irlandczyk swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył w 29 minucie. Wybiegł wtedy do kontrataku, wykorzystując ustawienie Zorana Arsenicia. Po strzale obok prawego rogu z asysty cieszył się Damian Rasak, który zagrał piłkę jeszcze z własnej połowy.

W drugiej połowie Wisła podwyższyła na 2:0. Stalo się tak w 61 minucie po rzucie karnym. Faulu dopuścił się Paweł Olszewski. Młodzieżowiec pięć minut po wejściu dał się okiwać Giorgio Merebaszwiliemu, a potem nierozważnie trącił go w szesnastce. Z jedenastego metra trafił niezawodny Dominik Furman, dla którego był to siódmy gol w sezonie.

Wydawało się, że Wisła dowiezie prowadzenie do końca. Ale tak się nie stało - m.in. przez niewykorzystane sytuacje. W 67 minucie straty zmniejszył Bartosz Bida. Młodzieżowcowi podawał inny młodzieżowiec - Przemysław Mystkowski. Uczynił to dosłownie chwilę po wejściu na boisko.

W 93 minucie wynik na 2:2 ustalił Jakov Puljić. Zawodnik Jagiellonii uderzył bezpośrednio z wolnego. Piłka odbiła się od muru (konkretnie od Alana Urygi) i wpadła obok interweniującego Thomasa Daehne.

Seria Jagiellonii trwa od 22 lutego. W ostatnich pięciu występach podopieczni Iwajło Petewa ugrali jedenaście na piętnaście możliwych punktów (trzy zwycięstwa, dwa remisy).

W tabeli Jagiellonia wciąż przed Wisłą - na siódmym miejscu, z czterema punktami przewagi. W następnej kolejce drużyna z Białegostoku jedzie do ŁKS-u Łódź. Wisła zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Piłkarz meczu: Jakov Puljić
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Pogrzeb Piotra Rockiego odbył się przed sobotnim południem w Zabrzu. Byłego piłkarza m.in. miejscowego Górnika, Odry Wodzisław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, GKS-u Tychy i Polonii Bytom żegnały tłumy kibiców, a także przyjaciele i koledzy z boiska. ZOBACZ ZDJĘCIA. "Rocky" miał 46 lat, zmarł z poniedziałku na wtorek z 1 na 2 czerwca.

Pogrzeb Piotra Rockiego. Tłumy kibiców, przyjaciół i kolegów...