Dlaczego warto jeść fasolę? Ilość białka w suchych roślinach strączkowych jest porównywalna do tego w mięsie! Co ważne - jest w pełni przyswajalne przez nasz organizm. Sięgajmy więc częściej po fasolę.
Zupa fasolowa z kiełbasą, boczkiem i papryką. Treściwa i pyszna [PRZEPIS]
SKŁADNIKI:
- 300 g wędzonych żeberek wieprzowych
- 300 g fasoli Jaś
- 2 litry wody
- 200 g kiełbasy podwawelskiej
- 200 g boczku wędzonego
- 1 marchewka
- 1 pietruszka
- 1 cebula
- 2 liście laurowe
- 4 ziarna ziela angielskiego
- 1 łyżeczka kminku
- 1/2 łyżki domowej przyprawy warzywnej
- 1/2 łyżki papryki mielonej
- 1 papryka czerwona
- 1 pomidor
- 1 łyżeczka majeranku
- 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego
- oliwa
- sól
- pieprz
PRZYGOTOWANIE:
Żeberka oraz fasolę przełożyć do garnka. Dodać liście laurowe, ziele angielskie, kminek, paprykę mieloną oraz przyprawę warzywną. Całość zalać wodą i gotować na małym ogniu około godziny.
Cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na oliwie. Dodać do zupy. Marchewkę oraz pietruszkę obrać i pokroić w plasterki. Pomidora pokroić na ćwiartki, a paprykę w kostkę. Warzywa dodać do wywaru. Kiełbasę pokroić w plasterki, natomiast boczek w kostkę. Boczek razem z kiełbasą podsmażyć na rumiano na oliwie i dodać do zupy.
Na końcu do zupy dodać koncentrat i gotować jeszcze przez 5 minut. Zupę doprawić do smaku majerankiem, solą oraz pieprzem.
Ciasto salceson
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?