Wieża widokowa blisko z Nowego Sącza
Najwyższa wieża w Beskidzie Wyspowym na szczycie Skiełek w miejscowości Łukowica szybko zyskała popularność. To najbliżej położona Nowego Sącza tego typu atrakcja. Wystarczy 30 minut drogi samochodem i ok. 40 min pieszo żeby dotrzeć na szczyt.
Ze Skiełku rozpościerają się widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy. Żeby każdy mógł to zobaczyć powstała tam wieża widokowa. To kolejna tego typu atrakcja w regionie, która już cieszy się będzie dużą popularnością.

Sam szczyt, który ma zalewie 750 m.n.p.m położony jest w granicach czterech miejscowości: Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka. Można tam dotrzeć z kilku stron, my wybraliśmy trasę z Łukowicy.
Gdzie zaparkować?
Wybierając się na wieżę z Łukowicy samochód można pozostawić na parkingu przy kościele parafialnym. Miejsc parkingowych można szukać bliżej wejścia na Skiełek. Wtedy wędrówka zajmie zaledwie kilkanaście minut, ale trzeba mieć na uwadze, że wyznaczonych miejsc jest tam zaledwie kilka.
Droga prowadzącą przez las jest ciasna i stroma. Najazd turystów najdotkliwiej odczuwają mieszkańcy okolicy. Turyści by wyjechać jak najbliżej pozostawiają samochody przy prywatnych posesjach, a nawet na drodze uniemożliwiając mijanie. Najbezpieczniejszym więc pomysłem jest pozostawienie samochodu przy kościele w Łukowicy.
Jak dojść na Skiełek? Szlaki turystyczne
W związku z wielkim zainteresowaniem turystów wieżą widokową na Skiełku urzad gminy Łukowica przygotował mapkę oraz opis alternatywnych tras. Proponują je, aby uniknąć tłoku, nerwów z parkowaniem i innych dodatkowych "atrakcji" związanych z bardzo stromym podjazdem.

- Pierwsza z nich - podejście od centrum Roztoki (kolor czerwony). Można zostawić samochód koło remizy OSP i sklepu spożywczego. Następnie wybrać przejście przez most na przeciwko sklepu, kawałek asfaltem, a potem skręcamy w drogę leśną, która wyprowadza nas na grzbiet Skiełku. To chyba najbardziej łagodne podejście, a czas przejścia nie przekracza 50 minut.
- Druga -( kolor niebieski) z Łukowicy na przeciwko szlaku zielonego drogą utwardzoną prosto pod Skiełek, dalej idziemy lasem.
- Trzecia - spod szkoły podstawowej w Jastrzębiu ( kolor czarny) drogą osiedlową, a potem w górę przez las.
- Czwarta - spod Spleźni (kolor brązowy) koło małego kamieniołomu asfaltem na tzw. Brzeg prosto do góry na grzbiet Skiełku do szlaku zielonego. Oprócz tego istnieje wiele innych wariantów, bo Skiełek jest górą zasiedloną i niezbyt rozległą.

- Czarna Młaka w Muszynie. Niezwykły kilkusetletni staw urzeka zwłaszcza jesienią
- Nowoczesny park wodny przy stawach w Starym Sączu hitem wakacji
- Są jak dzieła sztuki ludowej! Piękne wieńce dożynkowe z całej Małopolski
- Przeciągali tira, podnosili auto w Podegrodziu. Był czas na selfie z Pudzianem
- Niezwykły Festiwal Wód Mineralnych. Wystąpił Bednarek i inni. Zdjęcia
- Tak wygląda nowy grobowiec rodziny Koral - twórców „lodowego imperium”