Wieża widokowa blisko z Nowego Sącza
Najwyższa wieża w Beskidzie Wyspowym na szczycie Skiełek w miejscowości Łukowica została otwarta i szybko zyskała popularność. To najbliżej położona Nowego Sącza tego typu atrakcja. Wystarczy 30 minut drogi samochodem i ok. 40 min żeby dotrzeć na szczyt.

My wybraliśmy się tym razem na wschód słońca. Widok na Tatry nas zachwycił.

Na drodze nie spotkaliśmy tłumów. Kilku turystów zwracało jednak uwagę, że atrakcja fajna, ale brakuje punktów gastronomicznych, nie tylko w drodze na wieżę, ale w całej Łukowicy. To pewnie za jakiś czas się zmieni, bo lokalni przedsiębiorcy zdecydują się, aby takie punkty otworzyć i zarabiać na atrakcji.
Popularne wieża na Skiełku
Ze Skiełku rozpościerają się widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy. Żeby każdy mógł to zobaczyć powstała tam wieża widokowa. To kolejna tego typu atrakcja w regionie, która już cieszy się będzie dużą popularnością.

Sam szczyt, który ma zalewie 750 m.n.p.m położony jest w granicach czterech miejscowości: Łukowica, Jastrzębie, Młyńczyska i Roztoka. Można tam dotrzeć z kilku stron, my wybraliśmy trasę z Łukowicy.
Miejsce ma szansę stać się turystycznym hitem, szczególnie ze względu na łatwy dostęp dla pieszych - żeby się tam dostać wystarczy około 40 min. pieszej wędrówki z parkingu przy kościele.
Miejsca parkingowe można szukać bliżej wejścia na Skiełek, bo wyznaczono tam parkingi. Droga prowadzącą przez las jest ciasna i stroma. Najazd turystów najdotkliwiej odczuwają mieszkańcy okolicy. Turyści by wyjechać jak najbliżej pozostawiają samochody przy prywatnych posesjach, a nawet na drodze uniemożliwiając mijanie. Najbezpieczniejszym więc pomysłem jest pozostawienie samochodu przy kościele w Łukowicy.
Jak dojść na Skiełek? Kilka wariantów
W związku z wielkim zainteresowaniem turystów wieżą widokową na Skiełku urzad gminy Łukowica przygotował mapkę oraz opis alternatywnych tras. Proponują je, aby uniknąć tłoku, nerwów z parkowaniem i innych dodatkowych "atrakcji" związanych z bardzo stromym podjazdem.
- Pierwsza z nich - podejście od centrum Roztoki (kolor czerwony). Można zostawić samochód koło remizy OSP i sklepu spożywczego. Następnie wybrać przejście przez most na przeciwko sklepu, kawałek asfaltem, a potem skręcamy w drogę leśną, która wyprowadza nas na grzbiet Skiełku. To chyba najbardziej łagodne podejście, a czas przejścia nie przekracza 50 minut.
- Druga -( kolor niebieski) z Łukowicy na przeciwko szlaku zielonego drogą utwardzoną prosto pod Skiełek, dalej idziemy lasem.
- Trzecia - spod szkoły podstawowej w Jastrzębiu ( kolor czarny) drogą osiedlową, a potem w górę przez las.
- Czwarta - spod Spleźni (kolor brązowy) koło małego kamieniołomu asfaltem na tzw. Brzeg prosto do góry na grzbiet Skiełku do szlaku zielonego. Oprócz tego istnieje wiele innych wariantów, bo Skiełek jest górą zasiedloną i niezbyt rozległą.
Lachy i Górale w obronie św. Jana Pawła II. Wyjątkowe wydarzenie w Starym Sączu zgromadziło tłumy

- Piotr z Męciny zaśpiewał w „Szansie na sukces”. Jak mu poszło? „Byłeś genialny!”
- Trasy narciarskie wokół Mogielicy znów kuszą! Zima powróciła
- Kłótnia o wyniki Eurowizji. Mógł być jeszcze jeden zwycięzca. Spod Limanowej!
- Pomaga Ukrainie, przypłacił to zawałem, ale chce to robić nadal. To limanowski radny
- Betonoza ustąpi zieleni. Prace na rynku w Tymbarku postępują. Wójt chwali
- Podróżnik z Mszany zdradza przepis na… napój wyskokowy z banana