https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przekąski. Tortilla z kurczakiem, warzywami i sosem [PRZEPIS]

mad
Tortilla z kurczakiem, warzywami i sosem to pomysł na szybką przekąskę lub nietypowy obiad.
Tortilla z kurczakiem, warzywami i sosem to pomysł na szybką przekąskę lub nietypowy obiad. Fot. Katarzyna Jaworek
Tortilla jest bardzo szybką, pyszną i łatwą do zrobienia przekąską. Wystarczy gotowy placek i ulubione dodatki. Zobaczcie przepis!

Tortilla pochodzi z Meksyku. Jest to okrągły placek z masy lub mąki kukurydzianej lub pszennej. Najłatwiej kupić gotowy placek i zrobić pyszne nadzienie z tym, co lubimy najbardziej.
- To doskonała przekąska dla całej rodziny, jak również pomysł na nietypowy obiad. Każdemu będzie smakować – mówi nasza Czytelniczka Katarzyna Jaworek, autorka bloga „W tradycyjnej kuchni Kasi”.

Składniki

  • 2 placki tortilli
  • 1 pojedynczy filet z piersi kurczaka
  • 1 pomidor
  • 1 cebula czerwona
  • 2 ogórki kiszone
  • 1 garść mieszanki sałat
  • 1 łyżka sosu czosnkowego
  • 1 łyżka musztardy
  • 1 łyżeczka papryki słodkiej mielonej
  • oliwa
  • sól
  • pieprz

Wykonanie
1. Filet z piersi kurczaka pokrój w kostkę. Kawałki kurczaka smaż około 10 minut na oliwie. Oprósz solą, pieprzem i mieloną papryką.
2. Cebulę i ogórki pokrój w plasterki. Pomidora pokrój w półplasterki. Przygotowane warzywa połącz z mieszanką sałat. Oprósz solą i pieprzem.
3. Placki tortilli podgrzej na suchej patelni. Na każdy placek nałóż porcję warzyw oraz porcję kurczaka. Całość polej sosem czosnkowym i musztardą. Placki tortilli złóż na jednym z końców i zepnij wykałaczkami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kulinaria

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
emma
Ja zazwyczaj robię sosik czy to do burgerów, czy to tortilli z majonezu wymieszanego z keczupem Włocławek. Jest najlepszy!
J
Janina
Mój sprawdzony sos do tortilii to majonez połączony z pikantnym keczupem włocławek ;-)
d
dina

super przepis, teraz jak mam dużo czasu w domu to mogę eksperymentować! A taka tortilla będzie super na kolację, do tego zimna perełka i uczta w domowym zaciszu jak się patrzy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska